סקר רויטרס: רק 9% מהאמריקאים תומכים בפעולה צבאית בסוריה

דווקא כשנראה שארה"ב מתקרבת למבצע צבאי נגד משטר אסד, נראה שבבית מתרחקים מתמיכה בפעולה, גם אם יאומת כי נעשה שימוש בנשק כימי

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הציבור האמריקאי מתנגד בחריפות להתערבות צבאית של ארצו במלחמת האזרחים בסוריה, וסבור שעל הממשל להימנע מלהתערב בסכסוך במזרח התיכון, גם אם יאומתו הדיווחים שלפיהם השתמשה הממשלה הסורית בנשק כימי נגד אזרחיה.

מסקר שערך מכון "איפסוס" עבור סוכנות הידיעות רויטרס ופורסם הבוקר (ראשון), עולה כי כ-60% מהאמריקאים חושבים שעל ארצות הברית לא להתערב בסכסוך הסורי, בעוד שרק 9% יתמכו בהוראה של הנשיא ברק אובמה לתקוף במדינה הערבית. יותר אמריקאים יתמכו בהתערבות צבאית אם יוכח שמשטר אסד השתמש בנשק כימי, אבל אפילו שיעורם ירד בימים אחרונים – בדיוק באותה הימים שהתפרסמו תמונותיהם של האזרחים הסורים שנהרגו בפרברי דמשק.

25% מהנשאלים השיבו כי יתמכו בפעולה של ארה"ב אם נשיא סוריה בשאר אסד אכן הורה לירות נשק כימי על אזרחים, לעומת 46% שהשיבו כי יתנגדו לכך. מדובר בירידה ניכרת בתמיכה במבצע צבאי אמריקאי בסוריה. לפני פחות משבועיים 30% תמכו בהתערבות אמריקאית, לעומת 41% שהתנגדו לה.

אם מסתכלים על שני הסקרים יחדיו נראה כי התמונות הקשות בסוריה, המצביעות על מתקפה כימית, דווקא מקשיחות את נחישות הציבור בארה"ב שלא להתערב בסכסוך נוסף במזרח התיכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ