ספקות לגבי אמיתות "מפעל הנשק הכימי" של המורדים בסוריה

צוותי טלוויזיה סוריים ורוסיים נלקחו לסיור מודרך בפרברי דמשק שנפגעו במתקפה הכימית כדי "להוכיח" שהמורדים אחראים להרג מאות האזרחים

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר

התגובה הראשונית של המשטר ה בשבוע שעבר לאחר פרסום המראות הקשים מפרברי דמשק היתה הכחשת מתקפה כימית. אולם, לאחר התגברות העדויות המצולמות, כמו גם המודיעין המערביות כי האזרחים שנהרגו נפגעו מנשק כימי, החל הספין החדש - המורדים הם אלה שהשתמשו בנשק להשמדה המונית.

אותו המשטר שטען כי תמונות הגופות של עשרות אנשים, נשים וילדים שנהרגו היו בכלל מבוימות, טוען עתה כי דובר בכלל בהתקפה שבוצעה כדי להבאיש את ריחו של הנשיא בשאר אל-אסד וליצור התגרות שתביא למעורבות זרה בלחימה. גם חלק מגורמי האופוזיציה .

כדי לחזק את הטענה, הובלו צוותי טלוויזיה מערוצים ידידותיים למשטר, צוותים סוריים ורוסיים בעיקר, לבונקר שעל פי הטענה שימש את המורדים לייצור הנשק הכימי שלהם. במרתף של בניין הרוס למחצה, פזורים פגזים שונים וגנרטורים מפורקים. גולת הכותרת - שורה של מכלים של חומרים כימיים, ערימה של מסיכות גז וכמה קופסאות של מה שנטען שהוא אטרופין, המנטרל את גז העצבים.

למרות "הממצאים", קשה להבין מהצילומים שאכן מדובר במקום ששימש את המורדים. אין שם ציוד שהיה דרוש למילוי ראשי נפץ בחומרי כימיים רעילים, או כמות שהיתה דרושה כדי לגרום לפגיעה הנרחבת, כמו זו של המתקפה ביום רביעי. אז נפגעו מאות, ועל פי חלק מהגורמים, אלפי בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ