אזרח ישראלי נהרג בלחימה בסוריה

תושב הכפר משירפה עזב לטורקיה לפני כמה שבועות והתגייס לשורות המורדים באסד. במגזר מודאגים מהתופעה: "הצעירים חושבים שמדובר בטיול או הרפתקה"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אזרח ערבי-ישראלי נהרג בלחימה בסוריה. הצעיר, תושב הכפר משירפה שבוואדי ערה, הצטרף לשורות המורדים ונהרג בימים האחרונים בקרבות המתנהלים בין כוחות האופוזיציה לצבא המשטר.

ההרוג הוא מואיד זכי אגבריה, בן 28, שהתחתן לפני כמה חודשים, ולאחרונה החליט לעזוב את ביתו, לנסוע לטורקיה ומשם נעלמו עקבותיו. יחד אתו נעלמו באותה תקופה עוד שני צעירים מאום אל-פאחם ומשפחותיהם מעריכות שגם הם הצטרפו לשורות המורדים. המשפחות דיווחו על היעדרותם למשטרה ולמשרד החוץ.

בכפר משירפה מספרים כי המשפחה קיבלה הודעה על מותו בצירוף תמונה בה הצליחו לזהות את פניו וגופתו. במשפחה החליטו להקים אוהל אבלים וכבר אתמול (שני) בערב הגיעו מנחמים רבים לבית. בכפר סיפרו על בחור שקט, צנוע ואדוק מבחינה דתית שעקב אחרי מלחמת האזרחים בסוריה, אולם לא שיתף אף אחד עם תוכניותיו להצטרף לשורות המורדים.

מאז תחילת המלחמה בסוריה נשמעו דיווחים על הצטרפותם של צעירים ערבים מישראל לשורות המורדים. רוב הצעירים עזבו את הארץ לטורקיה ומשם הגיעו לגבול עם סוריה ומשם הצטרפו לשורות המורדים. דודו של אחד הצעירים שנסעו וביקש להישאר בעילום שם אמר כי מדובר בתופעה מדאיגה מאוד: "בינתיים מדובר בבודדים ולכן אף אחד לא שם לב לזה, אבל אני מאוד מקווה שהנהגת הציבור הערבי בישראל תנקוט עמדה ברורה ושידברו על זה גם במסגדים. לפעמים מדובר בצעירים שלא מפנימים את חומרת המצב והסכנה ועוזבים כאילו מדובר בטיול והרפתקה אבל זה ממש לא".

בחודש מארס השנה עצרו כוחות הביטחון צעיר מטייבה בן 29 בנתב"ג לאחר שנחת מטורקיה. נגד הצעיר הוגש כתב אישום ובו נטען כי הוא נסע לסוריה והצטרף לשורות המורדים. לטענת התביעה הצעיר חיכמת מסארווה הסתנן לסוריה דרך הגבול עם טורקיה, מתוך הזדהות אידאולוגית. "ב-17 במרס, לאחר שהפעילות הצבאית המוגבלת במקום לא ענתה על ציפיותיו הלוחמניות ומכיוון שלא אותר אחיו ובני משפחתו בישראל לחצו עליו, עזב הנאשם את יחידת המורדים ושב לגבולות טורקיה".

בני משפחתו דחו את ההאשמות וטענו שהוא יצא לטורקיה ולאחר מכן לסוריה כדי לאתר את אחיו שנסע לשם והצטרף לשורות המורדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ