דיווח: לחיזבאללה טילים ארוכי טווח שיכולים לשאת ראשי נפץ כימיים

חבר פרלמנט לבנוני סיפר לעיתון הסעודי "אל-ווטן" כי הארגון הקים כמה בסיסי טילים ברחבי המדינה בסיוע של משמרות המהפכה האיראניים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

חבר פרלמנט לבנוני בכיר אמר לעיתון הסעודי "אל-ווטן" כי חיזבאללה הקים בלבנון, בסיוע של משמרות המהפכה האיראניים, בסיסים לטילים ארוכי טווח שיכולים לשאת ראשי נפץ כימיים. חבר הפרלמנט חאלד אדאהר נמנה על סיעת אל-מוסתקבל שבראשה עומד ראש הממשלה לשעבר סעד אל חרירי, ונחשב לאחד המתנגדים המרכזיים של חיזבאללה וסוריה בלבנון. לדברי אדאהר, הבסיסים הוקמו באל-הרמל שבצפון מזרח לבנון, באזור עקאר בקצה הצפוני של לבנון וביערות של הר סנין בבקעת הלבנון, סמוך לבעל-בק.

אדאהר לא סיפר על מה מבוססות טענותיו, אך הוא חזר על ציטוט שאמר לאחרונה מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, לפיו במקרה של עימות נוסף, ישראל תתמודד עם דברים שלא ראתה בעבר. לטענת אדאהר, אותם בסיסים מהווים איום אזורי, משרתים את האינטרס האיראני ועלולים להוביל את לבנון לעימות חדש עם ישראל. עקב כך, אמר חבר הפרלמנט, כי יש מקום לדרוש מהקהילה הבינלאומית לשוב ולפקח על אותם אזורים.

אדאהר לא הזכיר שום גורם מקצועי, בביטחון הלבנוני או בקהילות המודיעין בעולם, שעליו ביסס את המידע. בנוסף, מאחר והוא נמנה על המתנגדים לסוריה ולחיזבאללה, אדאהר ממודר מכל מידע שיכול היה להוביל אותו למסקנות אליהן הגיע. כזכור, כלי תקשורת המזוהים עם מדינות המפרץ הפרסי, לרבות עיתון אל-ווטן הסעודי, פרסמו בחודשים האחרונים דיווחים לפיהם המשטר בסוריה העביר חלק מארסנל הנשק הכימי שברשותו לבני בריתו בלבנון ובעיראק במטרה לשמור עליו, אולם דיווחים אלה לא קיבלו אישור מאף גורם מקצועי בקהילות המודיעין בעולם.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, בחודש שעברצילום: רויטרס

בתקופה האחרונה פורסמו כמה דיווחים על התקרבות בתיווך איראני בין חיזבאללה לבין חמאס. בימים האחרונים פורסם שבכירים מחיזבאללה נפגשו עם בכירי חמאס בביירות, אולם סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון, ד"ר מוסא אבו מרזוק, דחה את הדברים בעמוד הפייסבוק שלו ואמר שלא התקיים מפגש כזה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ