איראן עצרה ארבעה חשודים בחבלה במתקן גרעיני

יו"ר סוכנות הגרעין עלי אכבר סאלחי לא מסר פרטים על זהות החשודים ומיקום המתקן, אך אמר שארצו מגבירה את אמצעי האבטחה במתקנים אסטרטגיים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כוחות הביטחון עצרו ארבעה חשודים בחבלה באחד ממתקני הגרעין במדינה. כך חשף אתמול (ראשון) יו”ר סוכנות הגרעין האיראנית עלי אכבר סאלחי.

"לפני זמן מה גילו האיראנים ניסיונות חבלה של כמה אנשים במתקן גרעיני, ועקבו אחריהם בניסיון לאסוף עוד ראיות נגדם”, אמר סאלחי, “הם נעצרו בעיתוי הנכון והועברו לחקירת שירותי הביטחון".

סאלחי לא מסר פרטים נוספים על זהות החשודים ומהות תפקידם, ולא פירט באיזה מתקן גרעיני בוצעה החבלה ואם נגרם לו נזק כלשהו. דבריו פורסמו בסוכנות הידיעות האיראנית וצוטטו גם בכלי תקשורת ערביים ומערביים.

סאלחי קרא לכוחות הביטחון האיראניים להיות עירניים ולעקוב מקרוב אחרי ההתרחשויות בגבולות המדינה, משום שניסיונות החבלה עדיין מתרחשים. לדבריו, חמשת החודשים הבאים הם רגישים מאוד, ולכן איראן שדרגה את אמצעי האבטחה נגד מתקפות סייבר, שנמשכו ללא הרף בשנים האחרונות. דברי סאלחי נמסרו במפגש עם ראשי מנגנוני האבטחה למוסדות הציבור ומתקנים אסטרטגיים.

באיראן מייחסים חשיבות רבה להגנה על מתקני הגרעין, בעיקר עקב שאירעו בקווי החשמל למתקן העשרת האורניום בפורדו בספטמבר 2012, וכן למערכת המחשוב של מתקני הגרעין ב–2010. בסוכנות לאנרגיה אטומית באיראן מסרו כי הם נוקטים את צעדי ההגנה המתבקשים בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ