מיליציה המסונפת לאל־קאעדה נטלה את האחריות לפיגוע בביירות

בציוץ שעלה לטוויטר מטעם דאע"ש, נכתב כי הארגון הצליח "לפרוץ את המעטפת החיצונית" של החיבזאללה ולפגוע במעוזו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

"מדינת האיסלאם בעיראק ובסוריה", אחת המיליציות הגדולות הנלחמות כיום על אדמת , נטלה את האחריות לפיגוע שאירע ביום חמישי האחרון ברובע השיעי בביירות (הדאחיה) - הנחשב למעוז החיזבאללה. בפיצוץ נהרגו חמישה בני אדם נהרגו ו-30 נפצעו, לאחר שמכונית ממולכדת התפוצצה באזור הומה אדם.

"מדינת האיסלאם בעיראק ובסוריה" - המכונה גם בראשי התיבות "דאע"ש" - הינו ארגון המסונף לאל־קאעדה, השולט באזורים נרחבים בצפון סוריה. לפי נתונים שפורסמו באחרונה על ידי ארגון "אמנסטי", הארגון משליט משטר נוקשה ודכאני על האוכלוסייה המקומית, תוך הפרה חמורה של זכויות האדם שלהם.

בציוץ שעלה לטוויטר מטעם דאע"ש, נכתב כי הארגון הצליח "לפרוץ את המעטפת החיצונית" של החיבזאללה ולפגוע במעוזו. עוד כתבו בארגון כי הוא "רק המנה הראשונה בחשבון הפתוח עם הכופרים הפושעים".

זירת הפיגוע במעוז חיזבאללה בביירותצילום: רויטרס

צבא לבנון הודיע בסוף השבוע כי הצליח לזהות את נהג הרכב שהתפוצץ בדאחיה, באמצעות בדיקת דנ"א. לפי הודעת הצבא, המפגע הוא קותייבה אסאטם, אזרח בן 20 מאחד הכפרים הסונים, הסמוכים לגבול סוריה. הפיגוע הוא בגדר עליית מדרגה, במסגרת המלחמה בין החיזבאללה למליציות החמושות בסוריה.

במקביל, מאג'ד אלמאג'ד - מפקד "גדודי עבדאללה עזאם", ארגון המסונף לג'יהאד העולמי - מת אתמול, בעת ששהה במעצר בלבנון. אלמאג'ד, בעל אזרחות סעודית, נעצר על ידי צבא לבנון לפני כעשרה ימים בגין פעולות טרור. לפי דיווחים בלבנון, אלמאג'ד, שסבל מאי־ספיקת כליות, מת בעקבות סיבוך רפואי. בלבנון חוששים כעת כי מותו יגרור פעולות נקמה. כזכור, הארגון שבראשו עמד אלמאג'ד נטל אחריות על ירי רקטות לכיוון ישראל וכן על פיצוצים שאירעו בביירות, בהם הפיצוץ בסמוך לשגרירות איראן בביירות לפני כחודש וחצי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות