"הארץ"

77 בני אדם נהרגו היום (שלישי) בהתרסקות מטוס צבאי במזרח אלגי'ריה, כך מסר משרד ההגנה. רק אדם אחד שרד את ההתרסקות, חייל שנפגע בראשו ופונה לבית החולים באלג'יר. מוקדם יותר דווח בתקשורת המקומים כי מספר ההרוגים גבוה יותר ועומד על 102 אנשים. עוד נמסר כי לפי הערכות מזג אוויר רע ורוחות חזקות גרמו לתאונה.

המטוס מסוג C-130 הרקולס, מתוצרת אמריקאית, התרסק בשעות הצהריים באזור ההררי במחוז אום אל-בואגי. הוא המריא מהמחוז הדרומי תמאנראסט, והיה אמור לנחות בקונסטנטין, העיר המרכזית במזרח אלג'יריה, אך התרסק כ-50 ק"מ דרום-מזרחית לה. לפי דיווחים, על המטוס היו חיילים ובני משפחותיהם. גורמי סיוע בזירה אמרו לעיתונאים כי נשים וילדים נמצאים בין ההרוגים.

"המטוס התרסק לתוך ההרים והתפוצץ. כמה גופות נשרפו ולא ניתן לזהות אותן", אמר בכיר אלג'יראי שבאזור התאונה לסוכנות הידיעות רויטרס. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי הנשיא עבד אל עזיז בוטפליקה הכריז על שלושה ימי אבל החל מיום רביעי.

המטוס הצבאי שהתרסק באלג'יריהצילום: אי-פי

כתבים באתר ההתרסקות המושלג אמרו כי ניתן היה לראות שהמטוס נשבר לשלושה חלקים. "תנאי מזג אוויר קשים וסערות מלוות בשלג הם בין הגורמים להתרסקות", נמסר בהצהרה של משרד ההגנה האלג'יראי.

התרסקות המטוס החמורה ביותר בתולדות אלג'יריה התרחשה בשנת 2003, כשמטוס אזרחי של חברת "אייר אלג'יר" התרסק זמן קצר לאחר שהמריא מתמאנראסט, בשל כשל באחד ממנועיו. בהתרסקות נהרגו 102 מנוסעי המטוס ואחד ניצל. בנובמבר 2012 התרסק מטוס מטען צבאי אלג'יראי בדרום צרפת, ושישה הנוסעים שהיו עליו נהרגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ