המתיחות הפנים לבנונית גוברת: הרוג ו-12 פצועים בחילופי ירי בביירות

קרבות הירי התנהלו במשך כמה שעות בין תומכי מפלגת "זרם העתיד" של סעד חרירי לבין תומכי מפלגת "הזרם הערבי" התומכת בחיזבאללה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

חילופי ירי בין חמושים לבנונים מזרם סוני התומכים ב"מחנה ה–14 במארס" ובמפלגת "זרם העתיד" בהנהגת סעד אל חרירי, לבין חמושים הנמנים על מפלגת "הזרם הערבי" התומכת בחיזבאללה הביאו למותו של אזרח אחד ולפציעתם של לפחות 12 נוספים. היריות התרחשו במערב ביירות ונחשבות לחמורות ביותר בשנתיים האחרונות. הן החלו אתמול בלילה ונמשכו עד הבוקר. בעקבותיהן, הגיעו לאזור הבוקר (ראשון) כוחות של צבא לבנון.

עדי ראיה דיווחו כי במהלך העימותים היה שימוש בנשק קל, במטולי אר-פי-ג'י, בפצצות והיה גם ירי צלפים. צבא לבנון פרס כוחות גדולים באזור, הכולל מספר נגמ"שים וכלים כבדים אחרים, ויצר חיץ בין שני המחנות במטרה להפסיק את הירי. 


המחנות הטיחו זה בזה האשמות לגבי האחריות על התקרית. שאקר אל ברג'אוי, יו"ר מפלגת "הזרם הערבי", טוען שאנשי אל חרירי אילצו אנשים התומכים בו לצאת מהאזור בכוח בכוונה להשתלט על משרדים הממוקמים באזור. מנגד, אנשי "14 במארס" טוענים כי אל ברג'אוי ואנשיו ניסו בכוח לחנוך משרד באזור הנחשב למעוז הסונים.

הרס מכונית בעקבות תקרית הירי בבירותצילום: אי-אף-פי

ללא קשר לשאלה מי גרם לתקרית, האירוע מעיד על רגישות המצב הביטחוני בתוך לבנון - כל ויכוח או אי הסכמה בין הפלגים עלולים להתפתח לחילופי ירי, שעשויים להתפתח במהרה לקרבות של ממש. כך קורה בעיר טריפולי בצפון המדינה זה כמה חודשים. גורמים רבים בלבנון רואים במתיחות וההסלמה פועל ישיר למלחמה המתנהלת בסוריה השכנה.

חיילי צבא לבנון מגיעים להשליט סדר במערב בירות לאחר תקרית היריצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ