המורדים החריבו מלון בחאלב שהיה בסיס לחיילי אסד

אנשי החזית האיסלאמית הטמינו חומרי נפץ במנהרה מתחת למלון קרלטון, בפעם השנייה בשלושה חודשים. לאחר מכן פתחו בהתקפה על עמדות המשטר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המורדים בסוריה החריבו הבוקר (חמישי) בפיצוץ אדיר מלון בעיר העתיקה של חאלב בסוריה, אתר שצבא סוריה השתמש בו כבסיס - כך דווח בתקשורת הממלכתית הסורית ומפי פעילי אופוזיציה. מדובר במלון קרלטון, שניצב למרגלות המצודה העתיקה של העיר. כמו כן, הגיעו דיווחים כי לאחר הפיצוץ העז החלו המורדים באזור במתקפה על עמדות משטר אסד.

פעיל אופוזיציה מקומי אמר לרשת התקשורת "שאם" כי חיילי המשטר השתמשו במקום כבסיס, וזה מה שהפך אותו למטרה עבור המורדים. ארגון אופוזיציה אחר דיווח כי מורדים מהחזית האיסלאמית הטמינו כמות גדולה של חומרי נפץ במנהרה שחפרו מתחת למלון. הם השתמשו בטקטיקה דומה בפברואר האחרון, בפיגוע אחר במלון (צפו בסרטון התחתון). בהודעה של החזית האיסלאמית נאמר כי 50 חיילים לפחות נהרגו בפיגוע (רגע הפיצוץ: כאן).

חאלב, העיר הגדולה בסוריה ולשעבר המרכז הכלכלי שלה, מחולקת לאזורים בשליטת המורדים ולאזורים בשליטת המשטר מאז מתקפה כללית של כוחות האופוזיציה באמצע 2010. בחודשים האחרונים מטוסים של הממשלה הפציצו ללא רחם אזורים שבשליטת המורדים, כולל אזורים מיושבים.

בינתיים, בעיר העתיקה של חומס מתכוננים אחרוני המורדים לעזוב, ביום השני לפינוי כוחות האופוזיציה לפי ההסכם שהושג עם משטר אסד. אוטובוסים הגיעו לאזור מוקדם בבוקר כדי לפנות את המאות האחרונות של הלוחמים והאזרחים. אתמול פונו 968 לוחמים מכוחות המורדים.

פעיל מקומי אמר לסוכנות הידיעות ד-פ-א: "נותרו 500-400 מורדים ואזרחים, ואנו מקווים שאם המבצע יימשך במהירות כמו אתמול, העיר העתיקה של חומס תהיה ריקה עד סוף היום". הפינוי ממשיך אף שטרם החל היישום של חלק אחר בהסכם - הגעת הסיוע ההומניטרי לשתי מובלעות שבידי הממשלה במחוז חאלב.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ