א-סיסי הוכרז רשמית כמנצח בבחירות במצרים: "הגיע הזמן לעבוד"

ועדת הבחירות במדינה מסרה כי מפקד הצבא לשעבר זכה בכ-97% מהקולות. בנאומו חזר על סיסמת המהפכה נגד מובארק: "לחם, חופש, כבוד וצדק חברתי"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עבד אל-פאתח א-סיסי הוכרז הערב (שלישי) כמנצח הרשמי בבחירות לנשיאות במצרים. ועדת הבחירות המרכזית במדינה מסרה כי מפקד הצבא המצרי לשעבר זכה ב-96.9 אחוזים מהקולות - יותר מ-23 מיליון. יריבו היחיד, חמדין סבאחי, זכה בכ-318 אלף קולות בלבד, פחות ממספר הקולות שנפסלו. בסך הכל הצביעו כ-47 אחוזים מבעלי זכות הבחירה.

בנאום טלוויזיוני לאחר פרסום התוצאות אמר א-סיסי כי "עכשיו הגיע הזמן לעבוד כדי להביא את מצרים לעתיד טוב יותר ולהחזיר את היציבות". הנשיא הנבחר הוסיף כי "העתיד הוא דף ריק ובידינו למלא אותו כרצוננו". בהתייחסו לדרישות המפגינים נגד משטר מובארק ב-2011 חזר א-סיסי על סיסמת המהפכה: "לחם, חופש, כבוד וצדק חברתי".

עם פרסום התוצאות הרשמיות החלו חגיגות בכמה מוקדים במצרים ובראשם הבירה קהיר, שבה התאספו מאות בכיכר תחריר וירו זיקוקים. מלך סעודיה עבדאללה בירך את א-סיסי על ניצחונו ואמר כי מדובר ביום היסטורי. עבדאללה קרא לגיוס תרומות כדי להוציא את מצרים מהמשבר הכלכלי שבו היא נתונה.

הבחירות לנשיאות מצרים נערכו בשבוע שעבר במשך שלושה ימים, לאחר שוועדת הבחירות החליטה, בצעד חריג, להאריך אותן ביום בגלל אחוז ההצבעה הנמוך. רשתות הטלוויזיה נזפו במי שלא הצביעו וועדת הבחירות איימה להטיל עליהם קנסות. מספירה ראשונית של הקולות כבר היה ברור כי א-סיסי זכה בניצחון מוחץ, אך מתנגדיו טענו כי אחוז ההצבעה, שהוערך אז בכ-40%, מצביע על חוסר האמון של הציבור בנשיא.

תומכת א-סיסי חוגגת את ניצחונו בקהירצילום: AFP

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ