13/06/14

14:55: איראן הפחיתה את יצור הפלוטוניום במתקן המים הכבדים שלה והודיעה כי המתקן ייצר כמות קטנה באופן משמעותי ממה שדרוש כדי להרכיב נשק גרעיני. האחראי על הגרעין באיראן, עלי אכבר סלחי, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית שבמקום 10 ק"ג שאיראן תכננה לייצר בתחילה, מתקן עראק ייצר פחות מק"ג אחד.

סלחי הוסיף כי המהלך הזה יוביל גם לעיצוב מחדש של המתקן, שעדיין נמצא תחת בנייה. השינוי בתכנית הוא חלק מההסכם שאיראן דנה עליו עם מעצמות העולם, שנועד להבטיח את חוסר היכולת שלה לייצר נשק גרעיני בתמורה להסרת הסנקציות שהוטלו עליה. סבב השיחות הבא יחל בשבוע הבא.

11:25: המשפטים נגד 16 ממארגני ההפגנות בפארק גזי בטורקיה מתחילים היום (חמישי), כשהעונש המרבי על הסעיפים עליהם הם מואשמים יכול להגיע ל-29 שנות מאסר. מתוך הנאמשים גם חמש דמויות מפתח בתנועת "סולידריות תאקסים", ארגון הגג שהגה את ההפגנות. החמישה מואשמים בהקמת ארגון פשע, ארגון והשתתפות בהפגנות לא חוקיות ואי ציות להוראות. 

ארגוני זכויות אדם גינו את המשפטים, המתחילים היום באיסטנבול ובערים נוספות ברחבי המדינה. במקביל, עשרות הצעירים באיזמיר, העומדים למשפט על סטטוסים שכתבו ברשת החברתית טוויטר, צפויים לקבל את פסק הדין בעניינם בחודש הבא.

ההפגנות בפארק גזי החלו כמחאה סביבתית מתוך ניסיון למנוע את הפיכת הפארק, שנמצא ליד הכיכר המרכזית בעיר "כיכר תאקסים", למרכז קניות. מהר מאוד ההפגנות התפשטו ברחבי המדינה והפכו למחאה אנטי-ממשלתית, שגרמה למותם של כמה מפגינים ולפציעתם של אלפים.

11/6/14

עלא עבדל-פתח בשנת 2013צילום: AP

12:03: בית משפט במצרים קבע היום (רביעי) שהמוחה הדומיננטי ביותר בהתקוממות המצרית ב-2011 אשם בקיום הפגנה ללא אישור ובתקיפת שוטר. העונש שהוטל על עלא עבדל אל-פתח, בלוגר ומתנגד שלטון מוכר במצרים, הוא 15 שנות מאסר.

פסק הדין  הוא החמור ביותר מבין אלו שהוטלו על המפגינים הליברלים והפרו-דמוקרטים, שעמדו מאחורי 18 ימי ההתקוממות ב-2011, שהובילו להפלתו של נשיא מצרים חוסני מובארק לאחר 29 שנים בשלטון.

זהו גם פסק הדין הראשון של מנהיג המחאה מאז שהגנרל לשעבר עבדל פתח אל-סיסי החל את כהונתו כנשיא מצרים ביום ראשון. ב-11 החודשים מאז שא-סיסי הדיח את הנשיא הנבחר הראשון במצרים, מנהיג האחים המוסלמים מוחמד מורסי, הרשויות במצרים עצרו לפחות 16 אלף איסלאמיסטים והרגו רבים.

10/6/14

18:17: סדרה של התקפות על קווי חשמל הותירו את תימן בחשיכה. בהודעה שמסר היום (שלישי) שר האנרגיה של תימן נאמר שהתוקפים חיבלו בקווי חשמל לאורך קו החשמל המחבר את הבירה צנעא עם שאר המדינה. החבלה הובילה להפסקת חשמל, שנמשכת מאז יום שני.

עוד מסר השר כי כל המדינה, על 23 מיליון התושבים החיים בה, לא מחוברת לחשמל בעקבות החבלה בקווי האספקה. עדי ראייה מדווחים כי גם תחנות דלק בצנעה הותקפו בימים האחרונים.

תימן, המדינה הערבית הענייה ביותר, סובלת מקצרים תכופים באספקת החשמל בשנים האחרונות. רבים מתושביה תלויים בגנרטורים המופעלים על דלק דיזל. בעשור האחרון ארגון אל-קאעדה תוקף יעדים באופן תכוף, שמתווספות לעימותים אחרים המתרחשים בתימן בין שבטים ומגזרים שונים.

חנות לתכשיטי כסף בצנעה במהלך הפסקת חשמל, מאי 2014צילום: REUTERS

14:10: כ-600 לוחמים סורים נהרגו ו-130 בני אדם נעקרו מבתיהם בלחימה בין ארגון המורדים הקיצוני "המדינה האיסלאמית של עיראק וסוריה" (ISIS) לפלגים איסלאמיסטים יריבים במזרח סוריה בששת השבועות האחרונים. הארגון, הנאבק לשליטה באזור נרחב במזרח סוריה ובמערב עיראק, התקדם לאורך מחוז דיר א-זור ודחק מורדים מחזית א-נוסרה המסונפים לאל קאעדה ומקבוצות איסלאמיות נוספות.

ארגון המשקיפים לזכויות אדם בסוריה מסר כי ISIS שולטים כעת על רוב הגדה הצפון-מזרחית של נהר הפרת. הקבוצה פועלת לפי אידאולוגיית הג'יהאד של אל קאעדה, אך מנהיגה, אבו באכר אל-בגדאדי, לא נשמע להוראותיו של מנהיג אל-קאעדה, איימן א-זוואהירי, שקרא לארגון להפסיק להילחם בסוריה ולהתמקד בעיראק.

13:45: נשיא מצרים החדש, עבדל אל-פתאח א-סיסי, הורה לשר הפנים לעשות את המירב כדי להילחם בתופעת ההטרדות המיניות. דוברו של הנשיא אמר כי הוא קרא גם ליישום מהיר של החוק החדש, המגדיר הטרדה מינית כעבירה פלילית, שעונשה הוא עד חמש שנות מאסר.

סדרת מתקפות מיניות של נשים במהלך החגיגות לציון טקס ההשבעה של א-סיסי ביום ראשון, עוררו זעם ברחבי המדינה, בהם מתקפה על אם ובתה. הדובר מסר כי א-סיסי הורה לשר הפנים, מוחמד איברהים, להעניק אות כבוד לשוטר שסייע לשתיים. במקביל, הורה התובע הכללי להעמיד מייד למשפט שלושה גברים שעצורים בחשד למעורבות במתקפות ביום ראשון.

הגנרל לשעבר, עבדל אל-פאתח אל-סיסי, בטקס השבעתו לנשיא מצריםצילום: REUTERS

11:35: מורדי הארגון הקיצוני "המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה" (ISIS) שולטים על חלקים מרכזיים מוסול שבצפון עיראק, כך אמר היום דובר מחוז נינווה לרשת אל-ערביה. לדבריו, חיילי הממשלה נסוגו מהעיר. הודעתו באה לאחר ימים של עימותים כבדים בין המורדים לכוחות הביטחון, כך לדברי תושבים שנמלטו מהאזור.

"אלפי תושבים נמלטו מהעיר אל הערים הכורדיות ארביל ודהוכ כשהלחימה התגברה", סיפר אחד התושבים לסוכנות הידיעות הגרמנית. הרשויות פינו סטודנטים מהמעונות של אוניברסיטת מוסול בשל החשש הביטחוני.

ארגון המורדים, פלג שהתפצל מאל-קאעדה, שולטים בחלקים של מחוז אנאבר מאז ינואר, ונאבקים בכוחות הביטחון ובמיליציות הנאמנות לראש הממשלה השיעי נורי אל-מליכי. הבוקר דווח כי המורדים שחררו יותר מ-1,400 אסירים לאחר שהשתלטו על בתי כלא במוסול.

9/6/2014

חסן רוחאני ורג'יפ טייפ ארדואן בטהראן, ינואר 2014צילום: AFP

21:15: הרשויות במצרים עצרו שבעה גברים החשודים שהטרידו מינית נשים בכיכר תחריר שבקהיר במהלך החגיגות שנערכו אתמול לכבוד השבעת הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, כך מסר היום משרד הפנים. בסרטון וידאו שפורסם ביוטיוב, נראתה אישה ללא בגדים עם סימני אלימות על גופה מלווה מהכיכר על ידי המשטרה לעבר אמבולנס. התמונות עוררו זעם רב, אך לא ברור האם הגברים שתקפו אותה הם בין העצורים.

בשבוע שעבר הוציאה מצרים את ההטרדה המינית אל מחוץ לחוק, וקבעה כי העונש על עבירה זו יהיה לפחות ששה חודשי מאסר או קנס של לפחות 3,000 פאונדים מצריים (420 דולר). מקורות משפטיים אמרו כי המעצרים התבצעו תחת החוק החדש. א-סיסי דיבר על חשיבותן של הנשים בחברה המצרית אך לא פירט על תוכניות ספציפיות לשיפור מעמדן.

מתקפות מיניות היו נפוצות במהלך ולאחר ההתקוממות ב-2011, שהביאה להדחת הנשיא חוסני מובארק, והן שכיחות בהתקהלויות גדולות במצרים. בין היתר הותקפו בשנים האחרונות פעילות מקומיות ועיתונאיות זרות. הטרדות מיניות, שיעור גבוה של מילת נשים ועלייה באלימות לאחר התקוממות האביב הערבי, הפכו את מצרים למדינה הגרועה ביותר בעולם הערבי עבור נשים, כך קבע סקר של סוכנות הידיעות רויטרס בשנה שעברה.

18:05: הנשיא החדש של מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, הודיע היום על מינויו המחודש של ראש הממשלה איברהים מחלב. בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות הממשלתית, אמר ראש הממשלה כי הממשלה הנוכחית תמשיך בתפקידה כממשלה זמנית, עד שיקים קבינט חדש. גורמים רשמיים אומרים כי רבים מהשרים הבכירים צפויים להישאר בתפקידהם.

א-סיסי, שהדיח את הנשיא האיסלאמיסטי מוחמד מורסי כששימש כמפקד הצבא, הובע אתמול בטקס בו השתתפו רק מעט נציגים של מדינות מערביות, המודאגות מהדיכוי האזרחי במדינה. שיעורי ההשתתפות הנמוכים בבחירות לא העניקו לו את המנדט לו היה זקוק כדי לנקוט צעדים משמעותיים שישקמו את הכלכלה שנפגעה בשלוש שנות תהפוכות פוליטיות. השארתם של השרים הבכירים יכולה לאפשר לא-סיסי ליישם במהירות רפורמות. 

16:00: סוכנות הידיעות הסורית מדווחת שהנשיא בשאר אל-אסד מעניק חנינה כללית לאסירים במדינה. המהלך מתרחש חמישה ימים לאחר שאסד נבחר בפעם השלישית לקדנציה של שבע שנים ולאחר שלוש שנים של מלחמת אזרחים. לא היה ברור מההודעה כמה אסירים, אם בכלל, ישוחררו בעקבות החנינה והאם היא מכוונת לעשרות אלפי תומכי האופוזיציה השבויים בבתי המעצר ברחבי המדינה.

סוכנות הידיעות רמזה על כך שהמעצרים יופחתו בזמן, אבל שהאסירים לא ישוחררו לחלוטין. שר המשפטים של סוריה אמר שהחנינה ניתנה במסגרת "סובלנות חברתית ואיחוד לאומי".

11:29: נשיא איראן חסן רוחאני נפגש היום (שני) עם ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טייפ ארדואן. זהו הביקור הראשון של נשיא איראני בטורקיה מאז 1996, אבל לא המפגש הראשון בין שני המנהיגים, שנפגשו בינואר השנה בטהראן. הפגישה באנקרה מגיעה שבוע לאחר שהתחדשו בז'נבה השיחות בין איראן, ארה"ב והאיחוד האירופי בדבר הגרעין האיראני.

חליפה חפתר במסיבת עיתונאים לאחר שניצל מניסיון ההתנקשות, אתמולצילום: REUTERS

רוחאני צפוי לחתום על הסכמים מסחריים עם טורקיה, שמטרתם לשפר את הקשרים בין שתי המדינות, החלוקות בעמדותיהן כלפי המלחמה בסוריה - בעוד שאיראן תומכת בממשל אסד, טורקיה תומכת במורדים. איראן מהווה שותפה חשובה למסחר של טורקיה, אבל גם יריבה שלה על השליטה באזור.

8/6/14

13:30: חמושים הסתערו על אוניברסיטה במחוז אנאבר שמערבית לבירת עיראק בגדאד, ומחזיקים בעשרות סטודנטים כבני ערובה. מהמשטרה והצבא נמסר כי החמושים הסתערו על אוניברסיטת אנאבר הסמוכה לבירת המחוז רמדי, שחלקים ממנה מוחזקים בידי מורדים איסלאמיסטים ומיליציות שונות. הם הרגו שלושה שוטרים שניסו לעצור אותם בשערי האוניברסיטה. עוד דווח כי כוחות הביטחון הגיעו לזירה וחסמו את האזור.

12:55: בית משפט במצרים גזר עונש מוות על עשרה מתומכי תנועת האחים המוסלמים שלא בנוכחותם, אך דחה את מתן גזר הדין למנהיג התנועה מוחמד בדיע ולבכירים נוספים בה. הפעילים הורשעו בהצתת אלימות וחסימת כביש ראשי צפונית לקהיר במהלך הפגנות המחאה שפרצו לאחר הדחת הנשיא מוחמד מורסי ביולי. לפי הערכות, העשרה מסתתרים בעקבות רדיפת אנשי התנועה על ידי הרשויות מאז הדחת מורסי. גזר הדין ליתר 38 הנאשמים, בהם שרים לשעבר בממשלת מורסי, יוכרז ב-5 ביולי.

המשפט ניתן על רקע דיכוי גובר לתנועת האחים המוסלמים, המסרבת להכיר בלגיטימיות הממשלה הצבאית שהדיחה אותו, ובבחירתו של מפקד הצבא לשעבר עבדל אל-פתאח א-סיסי לנשיאות. בדיע קיבל עונש מוות ראשונה באפריל בתיק נוסף על התפרעויות בעיר הדרומית מיניה, וגזר הדין צריך עדיין לקבל את אישורו הסופי של בית המשפט.

11:40: יותר מ-80 בני אדם נהרגו בשטפונות בצפון אפגניסטאן ועוד אלפים פונו מבתיהם. השטפונות הנוכחיים הם האחרונים בסדרה של הצפות ומפולות קטלניות באזורים ההרריים הנידחים בצפון אפגניסטאן, שם הדרכים לא בנויות היטב וכפרים רבים מנותקים מיתר המדינה.  

מפקד המשטרה בנפת גוזירה אי-נור שבמחוז הצפון-מזרחי בגלן, מסר כי 54 גופות נמצאו, בהם נשים וילדים, אך רבים אחרים עדיין נעדרים. הוא אמר כי מספר ההרוגים עלול לעלות למאה, וקרא לסיוע חירום מהממשלה המרכזית. "עד כה איש לא מסייע לנו. אנשים מנסים למצוא את בני משפחותיהם הנעדרים", אמר המפקד. דובר צבא אפגניסטאן מסר כי שני מסוקים צבאיים בדרכם לאזור לספק סיוע. לרשות לניהול אסונות טבע במדינה ישנה אספקת מזון וציוד נוסף במחוז בגלן, והיא החלה בהעברתה אל האזור שנפגע, כך מסדר סגן מנהל הרשות.

בחודש שעבר מפולת שנגרמה כתוצאה מגשמים כבדים קברה תחתיה חלקים גדולים של כפר נידח במחוז בדחשן צפון-מזרח אפגניסטאן. הרשויות לא מסרו עדיין את מספרי הקורבנות המדוייקים, וההערכות נעות בין 250 ל-2,700.

6/6/2014

18:15: מצרים הוציאה לראשונה את ההטרדות המיניות אל מחוץ לחוק, בצעד שלדברי פעילים מהווה רק את הצעד הראשון לקראת פתרון הבעייה. הנשיא היוצא, עדלי מנסור, פרסם צו שמגדיר הטרדה מינית כפשע שהעונש המינימלי עליו הוא שישה חודשי מאסר וקנס של 3,000 פאונדים מצרים - עם עונשים קשים יותר במקרים של הטרדה מינית בעבודה או הטרדות חוזרות.

תיקי הטרדה מינית נידונו לעתים נדירות בבתי המשפט במצרים, ורק במקרים בהם הוגש אישום על מתקפה פיזית, וגם אז הנאשמים זוכו לרוב. מחקר של האו"ם מ-2013 קבע כי 99.3% מנשות מצרים חוות הטרדה מינית, אך פעמים רבות הקורבנות מואשמות בכך ולא המטרידות.

פעילים לזכויות נשים בירכו על החוק, אך הזהירו כי יש להמתין ולראות אם ייאכף על ידי המשטרה. "הנושא העיקרי הוא עדיין תרבותי: החברה לא רואה בכך כפשע", אמרה אבאה אל-תמימי, דוברת HarassMap, ארגון שנאבק בהטרדות המיניות במצרים. "המשטרה לעתים קרובות מזדהה עם המטרידים או מטרידה בעצמה. אפילו כשמישהי מצליחה להגיע לתחנת המשטרה לדווח על ההטרדה, היא תתקל בהתנגדות של הקצינים, שינסו להרתיע אותה מלהגיש את הדו"ח המשטרתי". 

14:00: עבדוללה עבדוללה, המועמד המוביל לנשיאות אפגניסטאן, ניצל היום מניסיון התנקשות כששני מטענים התפוצצו מחוץ לבית מלון בו ערך עצרת בחירות, והרגו שישה בני אדם. הפיגוע, שנגרם על ידי מחבל מתאבד, הרס מכונית בשיירתו של עבדוללה, כך מסר דובר המשטרה. אחד ההרוגים היה שומר ראש.

בטלוויזיה נראו שיירי המכונית לצד חלונות ראווה מנופצים באזור מאוכלס בצפיפות במערב קאבול. "כשעזבתי את העצרת, מכוניתנו נפגעה על ידי מטען צד ונהרסה", אמר עבדוללה בעצרת נוספת שנערכה מעט לאחר מכן. עבדוללה, לשעבר מנהיג האופוזיציה לשלטון הטליבאן, סיים במקום הראשון בסיבוב הראשון בבחירות על זהות מחליפו של הנשיא חמיד קרזאי, עם 45% מהקולות. שר האוצר לשעבר, אשרף ראני, סיים עם 31.6%, והסיבוב השני בין השניים ייערך ב-14 ביוני.

5/6/14

12:19: בית המשפט העליון של לוב קבע היום (חמישי) שהבחירה באחמד מייתוק כראש ממשלה אינה חוקית. עורכי הדין של מייתוק הגישו ערעור על ההחלטה, ששודרה בערוצי הטלוויזיה בלוב. מייתוק נבחר בחודש שעבר על ידי הפרלמנט של לוב. הוא אמור להחליף את ראש הממשלה הקודם עבדאללה א־ת'יני שהתפטר באפריל, אחרי שמשפחתו הותקפה. זהו צעד נוסף בתוך חוסר הוודאות לגבי הממשל בלוב.

09:29: הגנרל הלובי חליפה חפתר, שנלחם בג'יהדיסטים בבנגזי, העיר השנייה בגודלה בלוב, קיבל איומים רבים על חייו. אתמול (רביעי) האיום מומש, אבל באורח פלא הוא ניצל מפיגוע התאבדות שכוון כלפיו. כך מסר אחד המפקדים שלו, הגנרל סאגר אל-ג'רושי.

שלושה מאנשיו כן נהרגו בהתקפה על וילה מחוץ לעיר, כך דיווח אל-ג'רושי לסוכנות הידיעות אי-אף-פי. אתמול מחבל מתאבד החנה מכונית מלאה בחומר נפץ מחוץ למבנה בו התאספו חפתר ואנשיו. זו ההתקפה הישירה הראשונה נגד חפתר מאז שהחל את המבצע שלו ב-16 במאי נגד "הטרוריסטים בבנגזי", המכונה "כבוד לוב".

בנגזי היתה המקום המרכזי בו התחולל המרד, המגובה בכוחות נאט"ו, נגד השליט מועמר קדאפי ב-2011. מאז נפילתו, הפכה העיר למעוז של ג'יהדיסטים המואשמים בין השאר בהתקפה על הקונסוליה האמריקאית בעיר ב-2012.

4/6/14

22:22: נשיא סוריה, בשאר אסד, נבחר הערב (רביעי) בשלישית לנשיאות. דובר הפרלמנט הסורי מסר כי אסד זכה ב-88.7% מהקולות, כאשר אחוז ההצבעה עמד על 73%. המתמודדים האחרים, חסן א-נורי ומאהר חג'אר, זכו ב-4.3% וב-3.2% בהתאמה. ההצבעה נערכה אתמול, והקלפיות הוצבו רק באזורים שבשליטת המשטר. האופוזיציה הסורית מצדה גינתה את קיומן של הבחירות בטענה כי מדובר בפארסה. 

16:27: שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי הגיע לביקור פתע בלבנון כדי להפגין תמיכה אמריקאית בממשלה הלבנונית, המתמודדת עם קשיים רבים בהם, מיליון הפליטים מסוריה ומבוי סתום בשאלה מי יכהן כנשיא לבנון. קרי הגיע לביירות היום (רביעי) כדי להיפגש עם בכירים לבנונים וצפוי להכריז על תרומה בסך 290 מיליון דולר לסוכנויות האו"ם המסייעות לפליטים הסורים.

בכיר אמריקאי שהגיע עם קרי ללבנון אמר שעיקר הביקור הוא סיוע לפליטים הסורים, אבל גם ניסיון לסייע בפיתרון המשבר המדיני של לבנון, שהותיר אותה ללא נשיא מאז החודש שעבר. "לבנון זקוקה לשלטון יציב כדי להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפניה", אמר אותו בכיר והוסיף כי לוושינגטון אין מועמד מועדף. קרי הוא שר החוץ האמריקאי הראשון לבקר בלבנון זה חמש שנים.

11:50: נשיא איראן חסן רוחאני הוזמן לטקס ההשבעה של נשיא מצרים הנבחר עבד אל-פתאח א-סיסי, כך דווח באתר האינטרנט של רוחאני. לא נאמר אם נשיא איראן ייענה להזמנה. בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דווח כי את מכתב ההזמנה מסר ראש משרד האינטרסים המצרי בטהראן חאלד סעיד איברהים אמארי לראש הסגל של רוחאני, מוחמד נהאוואנדיאן, בפגישה אתמול.

בפגישה הדגישו השניים את הקשרים ההיסטוריים והתרבותיים בין המדינות ואת העובדה ששתי המדינות "נהנות ממעמד מוביל בעולם המוסלמי". ראש הסגל של רוחאני אמר כי הקשר בין המדינות צריך להיות חזק יותר. היחסים הדיפלומטיים בין המדינות נותקו לאחר המהפכה האיסלאמית באיראן ב-1979, אך חלה התקרבות מסוימת ביניהן לאחר נפילת משטר מובארק, תחת שלטונו של הנשיא המודח מוחמד מורסי.

03/06/14

22:15: מארי הארף, דוברת משרד החוץ של ארה"ב, כינתה את הבחירות לנשיאות בסוריה "בושה וחרפה" ואמרה שבשאר אסד הוא "דיקטטור אכזר". היא הוסיפה כי לנשיא סוריה אין "יותר אמינות בעולם בגלל הבחירות".."

לדבריה, המשטר בדמשק "מונע בכוונה ממיליוני סורים את הזכות להצביע, וממשיך לטבוח בקהל המצביעים שהוא מתיימר לייצג ושעליהם הוא טוען שהוא מגן". בהודעה סיכמה הארף: "משטר אסד, המנותק מהמציאות ונעדר כל השתתפות פוליטית, קיים הליך בחירות הממשיך את 40 שנות מורשתו האלימה, הכותשת באכזריות את ההתנגדות ושאינה מגשימה את שאיפות הסורים לשלום ולשגשוג".

אסד התמודד מול שני מועמדים לא מוכרים שאישר משטרו, וניצחונו ודאי כמעט לחלוטין. ההצבעה נערכה רק באזורים בשליטת המשטר, ומרוב הפליטים במדינה ומחוצה לה נשללה זכות הבחירה.

18:42: כוחות הביטחון במצרים חסמו את הגישה לכיכר תחריר בקהיר, שעות לפני הכרזת התוצאות הרשמית של הבחירות לנשיאות במדינה. לפי התוצאות הבלתי רשמיות, צפוי שר ההגנה לשעבר עבד אל-פתאח א-סיסי לנצח בפער ניכר עם כ-95% מהקולות. אלה הבחירות הראשונות שנערכו במצרים מאז שהדיח א-סיסי את הנשיא הנבחר מוחמד מורסי מתנועת האחים המוסלמים.

לעדכונים קודמים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ