עדכונים שוטפים |

צעד בדרך להקמת ממשלה: נבחר יו"ר חדש לפרלמנט בעיראק

ארה"ב תמכור לקטאר מסוקי קרב וטילי נ"מ ב-11 מיליארד דולר ■ מועצת הביטחון אישרה: סיוע הומניטארי לסוריה בלי אישור המשטר ■ דו"ח: אנשי "המדינה האיסלאמית" הסתננו ליחידות בצבא עיראק ■ כל מה שחשוב ומעניין באזור

לייב בלוג המזרח התיכון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לייב בלוג המזרח התיכון

15:20: המחוקקים בעיראק בחרו יושב ראש חדש לפרלמנט  - צעד ראשון בדרך להקמת ממשלה חדשה. מי שנבחר למשרה השמורה לפוליטיקאי סוני הוא סלים אל-ג'ובורי, שקיבל 194 קולות מתוך 328. לפי החוקה, לפרלמנט יש עתה 30 יום לבחור נשיא, שיינתנו לו 15 יום כדי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על מנהיג הגוש הגדול בבית הנבחרים.

הצעד נחשב הכרחי בעיני רבים בעיראק במאבק בלוחמים הסונים הקיצונים של "המדינה האיסלאמית" (לשעבר דאע"ש). רבים מאשימים את ראש הממשלה השיעי נורי אל-מאליכי באחריות להתפרצות האלימות במדינה, מאחר שלא כלל בשלטון מספיק סונים וכורדים. קולות רבים, מעיראק ומחוצה לה, קוראים להחליף את אל-מאליכי בדמות שתוכל לקרב את העדות האחרות, כדי לזכות בתמיכתן ובסיוען במלחמה במורדים.

סלים אל-ג'ובורי, יו"ר הפרלמנט החדש של עיראקצילום: AFP

13:10: ארצות הברית חתמה על הסכם עם קטאר, שלפיו תמכור לנסיכות במפרץ הפרסי מסוקי אפאצ'י, מערכות טילים "פטריוט" ו"ג'אוולין" נגד מטוסים ב-11 מיליארד דולר. "טקס החתימה משקף את השותפות ההדוקה בין ארה"ב לקטאר בתחום ההגנה והביטחון, ויסייע לשפר את שיתוף הפעולה במגוון מבצעים צבאיים", אמר דובר הפנטגון, אדמירל ג'ון קירבי.

על ההסכם חתמו שרי ההגנה של שתי המדינות, צ'אק הייגל וחמאד בן-עלי אל-עטייה, והוא הסכם מכירת הנשק הגדול ביותר של ארה"ב השנה. הייגל ביקר בקטאר בדצמבר, ואז הוא ואל-עטייה חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום ההגנה ל-10 שנים, המסדיר את הפעולות המשותפות של צבאות שתי המדינות, ובין היתר את הצבת החיילים האמריקאים בשטח קטאר.

קירבי אמר עוד: "מערכת היחסים הזו חשובה מאוד באזור, והשר שמח מאוד שנמשיך לחזק אותה". קטאר נחשבת מבודדת מבחינה מדינית בעולם המערבי, והיא מתחרה בציר שמובילה סעודיה, בעלת ברית אחרת של ארה"ב.

שר ההגנה האמריקאי צ'אק הייגל לצד עמיתו הקטאריצילום: AFP

14/07/14

21:37: מועצת הביטחון של האו"ם אישרה פה אחד החלטה המתירה העברת ציוד הומניטרי מחוץ לגבול סוריה אל אזורים המוחזקים על ידי המורדים, הסובלים ממחסור חמור במזון ובתרופות, גם ללא אישור הממשלה. ואלרי איימוס, תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטריים, אמרה לפני כמה שבועות כי פתיחת הנתיבים הללו יכולה לסייע ל-1.3 מיליון סורים - ומשרדה מסר היום כי אם המצב הביטחוני יאפשר זאת, הסיוע יכול להגיע גם אל 2.9 מיליון איש.

ההחלטה, המהווה רגע נדיר של הסכמה בעניין סוריה במועצת הביטחון, מבטאת "הזהרה חמורה מפני ההידרדרות המשמעותית והמהירה של המצב ההומניטרי בסוריה", כך נכתב. היא מגינה את העובדה שדרישותיה הקודמות של המועצה לגישה הומניטרית "לא נענו" על ידי הממשלה ולוחמי האופוזיציה.

ארה"ב ורבות מחברות המועצה האירופיות, אומרות כי ההחלטה לא היתה הכרחית אם ממשלת סוריה במיוחד היתה עומדת בהחלטה בפברואר, שדרשה מכל הצדדים לאפשר גישה מיידית לסיוע. אולם מאז פברואר הנשיא בשאר אסד המשיך לאסור משלוחים מעבר לגבול לאזורים שבידי המורדים, ועמד על כך שהמשלוחים יעברו דרך הבירה דמשק, מה שגרם לכך שרוב הסיוע הגיע אל האזורים שבידי הממשלה.

19:30: דו"ח מסווג של צבא ארה"ב קובע כי מודיעים של הארגון הסוני הקיצוני "המדינה האיסלאמית" (לשעבר דאע"ש) הסתננו ליחידות רבות בצבא עיראק, ושביחידות רבות אחרות חיילים וקצינים שיעים נתמכים בידי איראן. שליחת כוחות אמריקאים לייעוץ לצבא עיראק תעמיד אותם בסכנה חמורה לביטחונם, כך מעריכים בוושינגטון.

לפי הנתונים שבמסמך, שאותו חשף העיתון "ניו יורק טיימס", רק כמחצית מהיחידות המבצעיות בצבא העיראקי מאומנות מספיק כדי שלוחמי קומנדו מארה"ב יוכלו לסייע להן, אם ממשל אובמה יחליט לסייע במאמץ המלחמתי נגד הלוחמים הסונים הקיצונים, שכבשו חלקים נרחבים מצפון עיראק וממערבה.

מהצד השיעי, יחידות רבות בצבא תלויות במיליציות שיעיות, שרבים מחבריהן אומנו באיראן, וב"כוח קודס" של משמרות המהפכה האיראניים. בבית הלבן מתנהל ויכוח אם לשלוח עוד יועצים, נשק ומערכות מודיעין, ואם כן – כמה לשלוח, באיזו כמות ובאילו רמות סיכון. מצד אחד, אין רצון בוושינגטון להחזיר יחידות קרביות לשטח עיראק, לאחר הנסיגה ב-2011, אך מנגד גובר הסיכון שהמשך המאבק ללא התערבות חיצונית יסכן אינטרסים אמריקאיים חשובים.

נשים בבגדאדצילום: צילום מסך

12:26: גורמים בלבנון וקבוצת מורדים סורים מדווחים על עימותים קשים על גבול לבנון-סוריה גרמו למותם של מספר אנשים, כולל כמה לוחמי חיזבאללה. כוחות של צבא סוריה, מגובים בכוח חיזבאללה, פועלים באזור ההררי קאלאמון מאז נובמבר אשתקד בניסיון להסיג משם את המורדים.

העימותים הנוכחיים פרצו אתמול (ראשון) בכפר הלבנוני יונין, אחרי שהמורדים הסורים ניסו לחדור ללבנון ולהיאבק בלוחמי חיזבאללה. הם הסתיימו הבוקר עם שחר כשחיזבאללה משתלטים על הגבעות סביב ועם מספר הרוגים משני הצדדים.

11:41: שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי ייפגש לשיחת עומק היום עם שר החוץ של איראן מוחמד זריף בניסיון לקדם את שיחות הגרעין, רגע לפני תאריך היעד להשגת הסכם סופי ב-20 ביולי. השיחות מתקיימות יום לאחר שקרי ושרי החוץ של בריטניה, צרפת וגרמניה לא הצליחו להגיע לפריצת דרך על העשרת האורניום של איראן והסרת הסנקציות עליה בתמורה. כל אחד משרי החוץ נפגש בנפרד עם זריף, וכולם אמרו שיש עדיין פערים גדולים בין שני המעצמות לבין איראן.

11:30: החברה הממשלתית של רוסיה לייצור נשק Rosoboronexport, שסיפקה מסוקים ומטולי רימונים למשטר הסורי כדי להילחם במורדים, תציג את מסוקי הקרב שלה בתערוכה האווירית הגדולה ביותר בבריטניה. אחד מאורחי התערוכה יהיה ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון.

ביקורת קשה מוטחת נגד קמרון על כך שאיפשר לחברה לקדם את מסוקי הקרב שלה בתערוכה, ועל כך שהוא עומד להכריז על הוצאות עתידיות בביטחון בסכום של 1.1 מיליארד ליש"ט. גורמים בממשלת קמרון טוענים כי לא הזמינו אף גורם רוסי להשתתף בתערוכה לאחר ששיתוף הפעולה הצבאי בין בריטניה לרוסיה הושעה בעקבות הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה. אבל גם התעקשו על כך שהמציגים בתערוכה נבחרים משיקולים מסחריים של המארגנים, ולא מייצגים עמדה פוליטית זו או אחרת.

13/07/14

13:35: הפרלמנט העיראקי השרוי במשבר פוליטי סיים את ישיבתו השניה לאחר 30 דקות בלבד, ללא התקדמות לקראת הקמת ממשלה חדשה שתוכל להציג חזית אחידה מול המורדים הסונים הקיצוניים. המחוקקים נמצאים תחת לחץ רב לבחור במהרה יו"ר פרלמנט, נשיא וראש ממשלה - הצעדים הראשונים לקראת הקמת הממשלה החדשה, לאחר הבחירות שנערכו באפריל. התקווה היתה כי הם לפחות יצביעו על זהות יו"ר הפרלמנט, לאחר שבלוק המפלגות הסוניות הכריז כי התקבלה הסכמה על זהות מועמדו לתפקיד, סאלים אל-ג'ובורי.

שר החוץ של ארה"ב (במרכז) לאחר חתימת הסכם הגרעין עם איראןצילום: אי-אף-פי

אך יו"ר הפרלמנט בפועל, מאהדי אל-חפיד, פיזר את הישיבה החפוזה בשל "היעדר כל הסכם על שמות המועמדים לשלושת התפקידים". הוא קבע את הישיבה הבאה ליום שלישי. לפי ההסדר הלא רשמי שהושג לאחר הפלישה הזרה לעיראק ב-2003, ליו"ר הפרלמנט נבחר מועמד סוני, בעוד הנשיאות הולכת למועמד כורדי וראש הממשלה לשיעי. בעבר הצליחו שלושת הצדדים להסכים על מינוי המשרות בשלב מוקדם, בסוג של עסקת חבילה.

לפי החוקה, לאחר בחירת היו"ר לפרלמנט יש 30 ימים לבחור נשיא, ולאחר מכן הנשיא מקבל 15 ימים לבקש ממנהיג הרוב בפרלמנט בן 328 החברים להקים ממשלה. לאחר מכן, נבחר ראש ממשלה.

11:30: לחימה עזה בין מיליציות המשתמשות באמצעי נ"מ ורקטות נגד טנקים פרצה היום סמוך לנמל התעופה של בירת לוב, טריפולי. ניתן היה לשמוע פיצוצים בכביש המוביל לנמל התעופה ובחלקים נוספים של הבירה, אף על פי שלא ברור באילו מיליציות מדובר. בתמונות נראה עשן שחור נראה מיתמר מעל לנמל התעופה וברשתות החברתיות בלוב דווח כי הוא נסגר לטיסות.

האזור של נמל התעופה, הנמצא כ-30 ק"מ דרומית לטריפולי, נשלט על ידי לוחמי מיליציה מהעיר זינטאן שבצפון-מערב לוב מאז הדחת מועמר קדאפי ב-2011, ואף קבוצה לא נלחמה עד כה על השליטה במקום. באחד מערוצי הטלוויזיה בלוב דווח כי מיליציה אחרת, המכונה "כוח היציבות והביטחון", נכנסה אל האזור, אך פרטים נוספים אינם ידועים.

לוב שרויה באי ודאות בעוד הממשלה והפרלמנט לא מצליחים לשלוט במיליציות, שסייעו להדיח את קדאפי ב-2011, אך כעת אינן נשמעות לרשויות. 

10:55: 29 בני אדם, 20 מתוכם נשים, נהרגו אתמול בערב כשחמושים הסתערו על שני בניינים במזרח בגדאד. לפי דיווחים, הבניינים פעלו כבתי בושת. מיליציות שיעיות הואשמו בעבר על ידי תושבים מקומיים בהרג נשים שנחשבו לעוסקות בזנות בשכונת זאיונה בה התרחשה המתקפה, אך בשלב זה לא ברור מי עמד מאחוריה. בית בושת בשכונה, בה גרים סונים ושיעים, הותקף במאי 2013, ושבע נשים וחמישה גברים נורו למוות.

נמל התעופה בטריפוליצילום: REUTERS

קצין משטרה סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס על מראות מחרידים בזירת ההרג. "נכנסנו לדירה וראינו גופות בכל מקום. חלק על הספה, חלק על הקרקע, ואחת של אישה שכנראה ניסתה להסתתר בארון במטבח ונורתה שם למוות", אמר.

12/07/15

14:50: שמונה אזרחים, בהם חמש נשים, נהרגו כשמטען צד התפוצץ סמוך למכוניתם בדרום אפגניסטאן. "הנפגעים היו בדרכם ממחוז פאג'וואי לעיר קנדהאר כדי לבקר רופא ולערוך קניות לקראת עיד אל-פיטר", אמר דובר המושל המחוזי. "מכוניתם נפגעה על ידי פצצה שהוטמנה על ידי הטליבאן", מסר והוסיף כי שני ילדים שנפצעו בפיצוץ הועברו לבית חולים.

האו"ם מסר השבוע כי הליחמה באפגניסטאן מטילה מחיר הולך וגובר על אזרחים, וכי מספר הנפגעים עלה בכמעט רבע במחצית הראשונה של השנה. בתחילת החודש, הורה הטליבאן לאנשיו להימנע מפגיעה באזרחים. "עלינו להיות זהירים מאוד בהטמנת מטעני צד נגד האוייב, ועלינו לקחת בחשבון את האזרחים הרגילים", נמסר בהצהרה של הטליבאן ב-4 ביולי.

11/07/15

21:57: אירופה חייבת לפתוח את דלתותיה ליותר פליטים מסוריה, וקיבלה עד כה רק כמות "זעירה" של פליטים, בעוד שכנותיה של סוריה כמעט אינן יכולות לקלוט עוד נמלטים ממלחמת האזרחים, כך מסרה סוכנות הפליטים של האו"ם. הפליטים הסורים, שמספרם צפוי לעבור את ה-3 מיליון בשבועות הקרובים, מתרכזים ברובם בלבנון, ירדן וטורקיה, עם מספר מועט יותר בעיראק ומצרים. אולם לדבריו דוברת הסוכנות, מליסה פלמינג, המגמה משתנה. 

"המגמה ברורה כעת, הם נעים אל מעבר למדינות השכנות. המדינות הללו הגיעו לנקודת רוויה וסורים רבים מחפשים כעת מקלט באירופה, ואנו מבקשים מאירופה לעשות יותר", היא אמרה. ביותר משלוש שנות המלחמה, רק סורים מעטים הצליחו להגיע ליבשת אירופה. ישנן 123,600 בקשות מקלט, מרביתן בשבדיה וגרמניה, אך המספרים כוללים גם בקשות כפולות, שכן רבים הגישו בקשות בכמה מדינות.

"ביחס ל-2.9 מיליון הפליטים במדינות הסובבות את סוריה, המספרים הללו קטנים, למעשה הם זעירים. הם מייצגים רק 4% מהפליטים הסורים", אמרה פלמינג במסיבת עיתונאים בז'נבה. "לאירופה יש אוכלוסיה של 670 מיליון בני אדם, לעומת לבנון בה יש 4.4 מיליון תושבים, שקיבלה 1.1 מיליון פליטים", הוסיפה.

12:28: שר החוץ של ארה"ב, ג'ון קרי, אמר היום כי המעבר של אפגניסטאן לשלטון עצמי תלוי על בלימה בעקבות המחלוקת על תוצאות הבחירות לנשיאות, וקרא לבכירים אפגניים להתמקד בבדיקת ספירת הקולות כדי לחזק את אמינותה. קרי הגיע היום אל בירת אפגניסטאן בביקור שאורגן בחופזה על מנת לקיים שיחות עם שני המועמדים לנשיאות, עבדוללה עבדוללה ואשרף גאני, וכן עם הנשיא היוצא חמיד קרזאי ובכירים נוספים.

התוצאות הראשוניות מהסיבוב השני של הבחירות שנערך ב-14 ביוני קבעו כי גאני, לשעבר בכיר בבנק העולמי, מוביל עם 56.4%, כמעט מיליון קולות יותר מעבדוללה. אולם עבדוללה דחה את התוצאות וכינה אותן "הפיכה" נגד העם, ואמר כי ההצבעה אינה תקפה בשל הונאות נרחבות. עוזריו איימו להקים ממשל חלופי.

קרי בא לקאבול בניסיון לפשר בין הצדדים ולמנוע כל הפיכה שלטונית, ואמר כי המשבר הוא "רגע קריטי" עבור אפגניסטאן. "לגיטימיות הבחירות תלויה על בלימה, עתיד החלפת השלטון תלוי על בלימה, כך שיש לנו הרבה לעשות", אמר קרי. "תקוותנו היא שישנה דרך שתאפשר לענות על השאלות, להרגיע את ספקות הציבור ובתקווה גם להגדיר את העתיד. אך אני יכול לומר שהדבר לא יתבצע באופן אוטומטי בנקודה זו". גורמים אמריקאים אמרו כי קרי יקרא לשני המתחרים להסכים על בחינת "כל ההאשמות ההגיוניות בהונאה", מה שידרוש בדיקה נוספת של ספירת הקולות.

10/07/14

13:50: המחוז האוטונומי של כורדיסטאן בעיראק השתלח בראש ממשלת עיראק, נורי אל-מאליכי היום (חמישי) בעקבות ההאשמות שלו את כורדיסטאן כמסייעת לחמושים האיסלאמיסטים.

מתחם הנציגות האמריקאית בבנגאזי לאחר שהוצת על ידי מליציה איסלאמית, ספטמבר 2011צילום: AFP

"הוא בהיסטריה ואיבד את האיזון שלו, בזמן שהוא מנסה להצדיק את הטעויות שלו ולהאשים אחרים בכישלון שלו", אמר דובר כורדיסטאן, עומיד סבח, תוך שהוא מכחיש כי כורדיסטאן אכן מספקת מקלט לחמושים. לבסוף הוא אף קרא לאל-מאליכי "דיקטטור".

הביקורת החריפה מגיעה לאחר שאתמול אמר אל-מאליכי, שיעי במוצאו, כי בירת כורדיסטאן ארביל הפכה לבסיס ממנה יוצאים המורדים מארגון המדינה האיסלאמית (לשעבר דאע"ש) להשתלט על עוד ועוד מקומות בעיראק. הוא הבטיח לפעול נגד הארגון וגם נגד ההשתלטות של כורדיסטאן עצמה על כמה מחוזות בעיראק.

13:10: עדות חדשה של מפקדים בצבא ארה"ב, שהיו מעורבים בתגובה האמריקאית על ההתקפה של הקונסוליה האמריקאית ומתקן ה-CIA בבנגאזי ב-2012, מצביעה על כך שהתוקפים היו למעשה שתי קבוצות שונות. קבוצה אחת היתה אחראית על ההתקפה של מבנה ה-CIA עם שחר וקבוצה אחרת הציתה את מבנה הקונסוליה האמריקאית ערב קודם, מה שגרם למותו של שגריר ארה"ב כריס סטיבנס ועובד שגרירות נוסף.

ההתקפה השנייה, שגרמה למותם של שני סוכני CIA, נעשתה בידי גורמים שהיו מאומנים היטב על ידי גורם צבאי כלשהו, כך אמר הגנרל הפורש קרטר האם לקונגרס בעדות שהעניק בדלתיים סגורות אתמול (רביעי). "המתקפה על מתקן ה-CIA היתה ככל הנראה עבודה של קבוצת טרור חדשה, ששמעה על ההצתה של בניין הקונסוליה והחליטה לפעול בזמן שארה"ב רגישה".

09/07/14

18:18: בסרטון שעלה לרשת נראים אנשי ארגון המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה (דאע"ש) מנפצים קברים בני מאות שנים בעיר מוסול, שבמחוז נינוה בצפון-מערב עיראק. אחד מהקברים ההרוסים היה של הנביא יונה (יוניס בערבית) הקדוש למוסלמים, ליהודים ולנוצרים, כך מסרו הרשויות בעיראק.

המתקפה על הקברים היא האחרונה בסדרה של הריסות מכוונות על מקומות קדושים, בהם מקדשים שיעים במוסול, העיר השנייה בגודלה בעיראק, הנשלטת על ידי אנשי הארגון. דאע"ש מאמינים שהענקת קדושה לקברים ולשרידי מקדשים מנוגדת לאיסלאם.

12:53: הקואליציה הלאומית הסורית של האופוזיציה והכוחות המהפכניים הודיעה היום כי בחרה נשיא חדש, בתום שלושה ימים של דיונים באתר נופש סמוך לאיסטנבול. חאדי אל בחרה, מהנדס שלמד בארצות הברית, נבחר להחליף את הנשיא היוצא, אחמד אל-ג'ברה, שהוביל את הקואליציה מאז יולי 2013.

בחרה, שבילה את רוב חייו בסעודיה, ניצח ברוב של 62 קולות לעומת 41 ליריבו מוואפק ניירבייה. בחרה, בן 55, הוביל את השיחות הלא-מוצלחות בין האופוזיציה למשטר הסורי בשוויץ בתחילת השנה. מטרותוו העיקריות כעת יהיו לאחד מחדש את הקואליציה המפולגת, ולהשיג תמיכה צבאית נוספת מהמערב למורדים המתונים שנלחמים בנשיא בשאר אל-אסד.

12:40: המיליציה השיעית Badr Brigade, הממוקמת בבגדאד ומונה כ-10 אלף לוחמים, מציעה קורס לוחמה לבנות המשפחה של חברי הארגון, כך דווח בסי-אן-אן. אחת הנערות, זהרה חסן סיפרה כי היא נערכת להגן על אמה ואחיה הקטן במקרה פלישה של ארגון מדינה האיסלאמית (לשעבר דאע"ש) לעיר. מאז תחילת השנה, יותר מ-450 נשים השתתפו באימונים, המתמקדים בירי מרובה קלצ'ניקוב.

12:18: משטרת עיראק גילתה 53 גופות שנורו למוות בסגנון "הוצאה להורג", דרומית לבירה בגדאד - כך אומר היום גורם ביטחון במדינה. הגופות אותרו - כשידיהן קשורות מאורי הגב והן ירוייות בחלקים שונים בגופן – בעיר חילה, כ-100 ק"מ דרומית לבגדאד. "הגופות טרם זוהו, לא היו עליהן תעודות זהות", אמר הגורם.

08/07/14

15:55: 13 לוחמי טליבאן נהרגו בתקיפות אוויריות של חיל האוויר של פקיסטאן בצפון-מערב המדינה, ליד הגבול עם אפגניסטאן. זהו השבוע הרביעי למתקפת הצבא באזור נגד השבטים המזוהים עם הארגון הסוני הקיצוני. לדברי שר הביטחון של פקיסטאן, עד כה נהרגו 400 לוחמי טליבאן בלחימה.

12:00: המנהיג הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, אמר כי ארצות הברית וישראל משחקות "שוטר טוב, שוטר רע", כדי להפחיד את ארצו במטרה שתוותר על זכויותיה בשיחות הגרעין עם המעצמות.

"הן מציגות את המצב כאילו ישראל רוצה לתקוף, וארה"ב עוצרת אותה. תכסיס השוטר הטוב והשוטר הרע", אמר חמינאי לבכירים בממשל הרפובליקה האיסלאמית לאחר סעודת איפתר, הארוחה של שבירת הצום במהלך הרמדאן, "אבל אני אומר בגלוי: הסיבה שהם לא תוקפים היא כי המחיר בעבורם יהיה יקר מדי. לאויב אין אפשרות אחרת מלבד השמעות איומים והטלת סנקציות".

חמינאי השמיע גם דברי תמיכה בנשיא חסן רוחאני, שאותו מאשימים השמרנים באיראן בכניעה לדרישות המערב: "כולם צריכים לדעת שאני תומך בממשלתי, ואעשה כל שביכולתי כדי לסייע לה. אני סומך על צוות המשא-ומתן שלנו, ואני בטוח שהם לא ימסרו את זכויותיה של האומה".

לעדכונים קודמים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ