דיווח בסוריה: המדינה האיסלאמית מחפשת רווקות ואלמנות שיינשאו ללוחמיה

ארגון אופוזיציה סיפר כי נפתח משרד רישום לנשים ללא בעל באזור חאלב. פרטיהן וכתובותיהן יועברו ללוחמי הסונים הקיצונים, שיוכלו לבקש את ידן

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

המורדים האיסלאמים פתחו בצפון סוריה משרד שבו יכולות להירשם אלמנות ורווקות כדי להינשא ללוחמי "המדינה האיסלאמית" (לשעבר דאע"ש). את הדבר מסר היום (שני) ארגון האופוזיציה "המצפה הסורי לזכויות אדם", המדווח על הנעשה בסוריה ומושבו בלונדון.

לפי הדיווח, במשרד רישום באל־באב, עיירה מצפון־מזרח לחאלב, נרשמים פרטיהן וכתובותיהן של הנשים ולוחמי המדינה האיסלאמית יכולים ללכת למשפחותיהן ולבקש את ידן באופן רשמי. "המצפה", המצטט מקורות באל־באב ובחאלב, מפרסם ידיעות שמתקבלות מרשת של אנשים בשטח. לא התקבל אישור לידיעה הזו ממקור אחר.

בעבר היו דיווחים על קיצונים המחפשים נשים או מאלצים נשים באזורים שבשליטתם להתחתן איתם. מנהל "המצפה" רמי עבד א־רחמן, אמר כי זו הפעם הראשונה שהוא שומע על ארגון שפותחת משרד רשמי לרישום כלות פוטנציאליות.

לוחמי המדינה האיסלאמית במצעד בעיר א-ראקה שבצפון סוריה, בחודש שעברצילום: REUTERS

המדינה האיסלאמית מטילה הגבלות קשות על זכויות נשים באזורים שבשליטתה. בהודעה שהארגון פרסם בשבוע שעבר נאמר כי נשים במוסול שנכבשה ביוני חייבות מעתה לכסות כיסוי מלא את פניהן, ולא - ייענשו בחומרה. בהודעה גם הודרכו הנשים כיצד ללבוש בגדים ורעלות כחלק ממאמצי המדינה האיסלאמית לאכוף על התושבים את האיסלאם הקיצוני שהיא מטיפה.

המורדים הסונים הקיצונים הכריזו על ח'ליפות בשטחים שכבשו, ובהתאם לכך הורידו משם הארגון את ההגבלה הגיאוגרפית "בעיראק ובסוריה". בחודש שעבר נכבשו חלקים נרחבים בעיראק, לאחר שכבר השתלטו לוחמי הארגון על חלקים גדולים של צפון סוריה. בהתאם, המדינה האיסלאמית נהפכה הפכו לאחד הארגונים הצבאיים החזקים ביותר בשתי המדינות האלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ