צבא סוריה שב ותקף את מעוז "המדינה האיסלאמית" בצפון-מזרח סוריה

יום שני לתקיפה האווירית בא־ראקה, שם נמצאת מפקדת הארגון הקיצוני. באחת ההפצצות של חיל האוויר הסורי נפגעה אספקת המים לתושבי האזור

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מטוסי קרב של חיל האוויר הסורי שבו והפציצו אתמול עמדות של ארגון "המדינה האיסלאמית" במחוז הצפוני א־ראקה, בעוד האיסלאמיסטים צרים על הבסיס הצבאי האחרון באזור. בסיס חיל האוויר טבקה הוא העמדה האחרונה שבה מחזיקים חייליו של אסד במחוז בצפון־מזרח המדינה. המחוז נתון ברובו בשליטת המדינה האיסלאמית.

שלשום דווח כי מטוסי קרב סוריים תקפו 36 מטרות לפחות של המדינה האיסלאמית ליד א־ראקה. 31 ג'יהאדיסטים נהרגו בהפצצות. זה מקרה נדיר - במשך יותר משנה התמקדו כוחות אסד בלחימה נגד כוחות אופוזיציה, שהמערב תומך בהם, וכמעט לא תקפו את המדינה האיסלאמית. מפקדת הארגון ממוקמת בא־ראקה ונחשבת הניסיון הרציני ביותר של הג'יהאדיסטים לשלוט על אוכלוסייה אזרחית.

אתמול מסרו תושבים על 16 הפצצות בא־ראקה ובסביבותיה, גם ליד בסיס חיל האוויר שממערב לאיר. באחת התקיפות נפגע מתקן מים, ונפסקה אספקת מי השתייה לבתים ולעסקים באזור. התושבים סיפרו כי מעטים הנפגעים בנפש בקרב האוכלוסייה האזרחית, כי רבים נמלטו לכפרים באזור, ואחרים שוהים בימים האחרונים במקלטים. לפי הערכה, מפקדת המדינה האיסלאמית שוכנת בבנייני העירייה לשעבר, הנמצאים בלבם של אזורים מאוכלסים בעיר.

א־ראקה, אתמול. צבא סוריה שב ותקף אתמול עמדות של ארגון "המדינה האיסלאמית" במחוזצילום: רויטרס

ארגון המזוהה עם האופוזיציה הסורית דיווח על עימותים קשים בין החיילים ללוחמי המדינה האיסלאמית בכפרים אג'יל וקזנה, ומסר כי יש נפגעים בשני הצדדים. גורמי רפואה במחוז מסרו כי הלוחמים הקיצוניים מהמדינה האיסלאמית כבשו ארבעה כפרים סמוך לבסיס חיל האוויר, בהם אג'יל.

התקדמות לוחמי המדינה האיסלאמית בשבועות האחרונות, שסייע לה הנשק הרב שנלקח שלל מצבא עיראק מעבר לגבול, הביאה לתגובה נחרצת יותר של כוחות משטר אסד, הכוללת שימוש בכוח חיל האוויר הסורי.

יפן בודקת דיווחים המוסרים כי אזרח יפני מוחזק על ידי מורדים בסוריה. כך מסר אתמול משרד החוץ בטוקיו. הממשלה עדיין מנסה לאשר באמצעות שגרירות יפן בדמשק את הדיווחים שהתפרסמו בסוף השבוע, וכללו תצלום שבו נראה אדם נתפס, לכאורה בסוריה.

זהותו, סיבת שהותו בסוריה ופרטים אחרים אינם ברורים. ממשלת יפן הזהירה את אזרחיה מפני נסיעה לסוריה, בשל המלחמה בין כוחות הממשלה למורדים. החוקה של יפן, שנקבעה לאחר מלחמת העולם ה-2, אוסרת על המדינה לקחת חלק במרבית הפעילויות הצבאיות בעולם. אך היא השתתפה במשימות הומניטאריות ומשימות שמירת שלום במזרח התיכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ