דיווח: מנהיג דאעש נפגע בתקיפת כוחות הקואליציה בעיראק

מקור אמריקאי רשמי אישר כי התקיפה כוונה נגד כינוס של מפקדי המדינה האיסלאמית, אך לא מסר אם אבו-בכר אלבגדאדי נפגע בה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

כמה ממפקדי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש), שהשתתפו בכינוס בעיר עיראקית סמוכה לגבול עם סוריה, נהרגו או נפצעו אתמול (שבת) בתקיפת מטוסי כוחות הקואליציה. ייתכן שבין הנפגעים היה גם מפקד הארגון אבו בכר אל־בגדאדי. כך דיווח ערוץ הטלוויזיה אל־חדת'. לפי הדיווח, בתקיפה, שבוצעה בעיר אל־קאים, נהרגו ונפצעו עשרות אנשים ולא ברור מה עלה בגורלו של אל־בגדאדי.

בכירים ביטחוניים בעיראק לא הגיבו על ידיעת הערוץ, ששייך בחלקו לרשת הטלוויזיה הסעודית אל־ערביה, אך שני עדי ראייה סיפרו לסוכנות רויטרס שבהתקפה נפגע בית שבו נפגשו קצינים בכירים מדאעש. לדבריהם, לוחמי הארגון פינו בית חולים כדי שאפשר יהיה לטפל בפצועים שלהם. תושבים סיפרו כי נפוצו שמועות שלא אומתו ולפיהן המפקד המקומי של דאעש במחוז אנבאר וסגנו נהרגו בהתקפה.

בכיר אמריקאי אישר אמש כי בוצעה תקיפה שכוונה נגד כינוס מפקדי דאעש, אולם לא אישר את הדיווחים על הפגיעה באל־בגדאדי, המפקד הכללי של הארגון.

אבו-בכר אלבגדאדיצילום: אי־פי

אתמול נהרגו 20 בני אדם, חמישה מהם חיילים, בפיגועים בבגדאד וברמאדי. מקור משטרתי מסר כי שתי מכוניות התפוצצו בשכונות שיעיות בבגדאד. "נהג החנה את מכוניתו, הלך לקנות סיגריות ונעלם. מכוניתו התפוצצה וגרמה למות עוברים ושבים", אמר המקור על הפיגוע הראשון שאירע בשכונת אל־עמיל. מכונית ממולכדת נוספת התפוצצה בשכונת אל־אמין, שכונה שיעית ברובה אף היא, וכתוצאה מכך נהרגו שמונה אנשים.

בפיגוע שביצע מחבל מתאבד במחסום ברמאדי, שבמערב מחוז אנבאר, נהרגו חמישה חיילים. "לפני הפיגוע נורו לעבר המחסום כמה פגזי מרגמה, ואז הגיע רכב שטח והתפוצץ", אמר קצין עיראקי, "פגזי מרגמה נוספים נורו על החיילים שהגיעו למקום". בעיר בעקובה, צפונית־מזרחית לבגדאד, הרג חמוש חבר מיליציה שיעי, וילד בן 10 נהרג בפיצוץ מכונית תופת שכוון נגד אביו, קצין בשירותי הביטחון.

בכירים מערבים ועיראקים אומרים כי ההפצצות האמריקאיות אינן מספיקות להביס את דאעש, המחזיק בחלקים נרחבים מעיראק ומסוריה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ