דו"ח האו"ם: האזרחים שנמלטו מסוריה הפכו לקבוצת הפליטים הגדולה בעולם

על פי נציבות האו"ם לפליטים חל במחצית הראשונה של 2014 גידול של 704,000 במספר הפליטים הסורים ומספרם עומד כיום על שלושה מיליון. ב-30 השנים האחרונות החזיקו הפליטים האפגנים בתואר הקבוצה הגדולה ביותר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בעקבות עליה דרמטית במספר הפליטים הסורים, עומד היום מספרם על שלושה מיליון. בכך הפכו הפליטים הסורים לקבוצת הפליטים הגדולה ביותר שנמצאת תחת השגחתה של נציבות האו"ם לפליטים, כך פורסם היום בדו"ח מיוחד של האו"ם. על פי הדו"ח, במחצית הראשונה של 2014 עלהמ מספר הפליטים הסורים ב–704,000 במחצית הראשונה של 2014. על פי תחזית נציבות האו"ם יכול מספר הפליטים הסורים בעולם לעלות ל–4,27 מיליון עד סוף השנה.

ראש נציבות האו"ם לפליטים אנטוניו גוטרס אמר אתמול (שלישי) כי בעקבות המשבר בסוריה ועיראק מתמודד כיום העולם עם בעיית הפליטים הגדולה ביותר "מאז מלחמת העולם השניה", דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית איי־אף־פי. לדברי גוטרס עומד היום מספר הפליטים בעולם על למעלה מ–50 מיליון, זו בפעם הראשונה מאז 1945. בנוסף, ציין גוטרס כי פליטים סורים מהווים 23% מכלל הפליטים הנתמכים על ידי נציבות האו"ם בעולם.

מחנה פליטים סורי בבקעת הלבנון, השבועצילום: אי־אף־פי

על פי דו"ח האו"ם, מספר הפליטים הסורים עקף את מספר הפליטים האפגנים בעולם, שנחשבו לקבוצת הפליטים הגדולה ביותר ב–30 השנים האחרונות. עם זאת, דירוג נציבות האו"ם לפליטים אינו כולל פלסטינים. על פי הערכות, ישנם חמישה מיליון פליטים פלסטינים ברחבי העולם.

רבים מן הפליטים של מלחמת האזרחים בסוריה בורחים אל מדינות שכנות, ולכן הודיעה בשבוע שעבר לבנון כי תקשה על כניסת אזרחים סורים לשטחה, זאת על מנת להתמודד עם זרם הפליטים החוצה את גבולה. במסגרת החמרת תנאים אלו תדרוש לבנון מכל אזרח סורי לציין את משך שהותו במדינה וסיבת ביקורו. אזרחים סורים אינם זקוקים לאשרות כניסה ללבנון, וגורם במדינה הבהיר כי לא מתוכנן שינוי בעניין זה. אולם המסמכים שאזרחים סורים יצטרכו להציג בכניסה ללבנון יהיו זהים לאלו שנדרשים להציג אזרחים ממדינות אחרות על מנת לקבל ויזה למדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ