מנהיג האחים המוסלמים וסגנו נידונו למאסר עולם בגין הרג מפגינים

בית משפט במצרים גזר את העונש על שלושה בכירים נוספים בתנועה ועונש מוות על ארבעה פעילים אחרים. על פי ההחלטה יוכל בדיע, שנידון למוות בתיק אחר, לערער על גזר הדין

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

בית משפט במצרים גזר מאסר עולם על חמישה מנהיגים בכירים בתנועת האחים המוסלמים במדינה, בהם מנהיג התנועה מוחמד בדיע וסגנו חיירת א-שאטר. על ארבעה אחרים הוטל גזר דין מוות.

המנהיגים מואשמים באחריות להרג 11 בני אדם ופציעתם של 91 אחרים בהפגנות בסוף חודש יוני 2013 שהובילו להדחתו של בכיר התנועה, הנשיא לשעבר מוחמד מורסי. על פי ההחלטה הם יוכלו לערער על גזר הדין.

נוסף לבדיע וא-שאטר הוטל מאסר עולם על בכיר נוסף בתנועה, מוחמד אל-בלטאגי, יו"ר התנועה סעד אל-קטטני וסגנו עסאם אל-עריאן. על בדיע עצמו נגזר באפריל אשתקד עונש מוות בתיק אחר בו הוא מואשם.

מוחמד בדיע לאחר מעצרו באוגוסט 2013צילום: רויטרס

במהלך הקראת גזר הדין סימנו הנאשמים עם אצבעותיהם את המספר ארבע, סמל המחאה שלהם נגד הממשלה ונגד הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי. כמו כן העיתון אל-מצרי אל-יום דיווח כי בדיע צעק: להפיל את השופטים הצבאיים , להפיל את א-סיסי".

כ-22 אלף בני אדם נעצרו מאז הדחתו של מורסי, בהם מנהיגיה ופעילים שנעצרו על ידי המשטרה במהלך הפגנות נגד המשטר. מורסי עצמו עומד למשפט בארבעה תיקים שונים באשמת ניסיון להימלט מהכלא ובהסתה שהביאה להרג מפגינים. בחלק מהם הוא עלול לקבל עונש מוות.

במשפט אחר שהתנהל היום במצרים גזר בית משפט על 168 פעילים אחרים עונש מאסר של שנתיים לכל אחד בגין השתתפות במחאה אלימה מחוץ לשגרירות ארה"ב בקהיר ב-2012, מחאה שהוצתה בעקבות הקרנת סרט שלועג לנביא מוחמד והופק על ידי מצרי המתגורר בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ