14 בני אדם, בהם חיילים ושוטרים מצרים, נהרגו בשני פיגועים בצפון סיני

שישה חיילים מצרים נהרגו בפיצוץ מטען צד סמוך לשיח' זוויד ועוד שמונה בני אדם, בהם שוטרים, נהרגו בפיצוץ מכונית ממולכדת בכניסה לתחנת משטרה באל-עריש

אי-פי, ד-פ-א ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי, ד-פ-א ורויטרס

לפחות 14 בני אדם, בהם חיילים ושוטרים מצרים, נהרגו היום (ראשון) בשני פיגועים שאירעו בסמיכות בצפון חצי האי סיני.

שישה חיילים , בהם שני קצינים, נהרגו בפיצוץ מטען צד בעת שנסעו ברכב משוריין בצפון חצי האי סיני. עוד שני חיילים אחרים נפצעו. בהודעת הצבא נאמר כי "גורמים טרוריסטיים וקיצוניים" עומדים מאחורי ההתקפה נגד המשוריין הצבאי בעיירה שיח' זוויד.

זמן קצר לאחר מכן נהרגו שמונה בני אדם, בהם לפחות חמישה שוטרים ו-37 אחרים נפצעו בפיצוץ מכונית ממולכדת בכניסה לתחנת משטרה באל-עריש הסמוכה לשיח' זוויד. בהרוגים שני קציני משטרה.

זירת הפיגוע בכניסה לתחנת המשטרה באל-עריש, היוםצילום: אי־אף־פי

הפיגועים מתרחשים בשעה ששר ההגנה המצרי החליט על חילופי גברי בהנהגת הצבא והודיע על החלפתו של מפקד האוגדה השנייה בגודלה בצבא מצרים האחראית על אבטחת צפון סיני, מוחמד א-שחאט שכיהן בתפקידו במשך כשנה. הוא קודם להיות ראש אגף המודיעין בצבא המצרי. סגנו, נאסר אל-אסי יחליף אותו בתפקיד.

טרם פורסמה נטילת אחריות רשמית לפיגועים, אולם בעמוד טוויטר שטוען להיות העמוד הרשמי של ארגון "מחוז סיני", שכונה בעבר גם אנסאר בית אל-מקדס , פורסמה נטילת אחריות להתקפה בשיח' זוויד. הארגון נטל בעבר אחריות על פיגועים דומים, בהם מתקפת הטרור הקשה בה . בעקבות הפיגוע הקשה הכריז נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי על מלחמה נגד ארגוני הטרור בחצי האי סיני, הגדיל את מספר החיילים והחטיבות באזור והגביר את התקיפות האוויריות על מעוזי הטרוריסטים בחצי האי.

מוקדם יותר החודש נהרגו בסיני לפחות 16 חיילים מצרים ושלושה אזרחים בהתקפה של חמושים מהארגון הג'יהאדיסטי. ביום שישי פורסם סרטון המציג חייל מצרי חטוף שמבקש מהציבור שלא להתגייס לצבא. מיד לאחר מכן הוא נורה למוות.

חילופי הגברי בצבא בוצעו גם בפיקוד חיל הים המצרי, שעה שלספינות חיל הים צפוי להיות תפקיד מרכזי במידה שמצרים תחליט להעמיק את מעורבותה במלחמה בתימן. משחתות מצריות כבר נשלחו לאזור מפרץ עדן שבדרום תימן כדי לאבטח את מצרי באב אל-מנדב, שער הכניסה לתעלת סואץ. מצרים לוקחת חלק במבצע של הקואליציה הערבית שמובילות סעודיה ומדינות המפרץ נגד המורדים החותים בתימן שממשיכים להילחם מול נאמניו של הנשיא הנמלט עבד ראבו מנסור האדי.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ