פוליטיקאי טורקי כינה דוברת אמריקאית "בלונדינית מטומטמת", השגריר צבע את שיערו במחאה

שגריר ארה"ב לטורקיה העלה תמונה לרשת בה הבהיר את צבע שיערו באופן דיגיטלי וכתב "כולנו בלונדינים", לאחר שראש העיר אנקרה עלב בדוברת מחלקת המדינה האמריקאית בטוויטר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שגריר ארצות הברית בטורקיה, ג'ון באס, העלה תמונה לרשת שבה צבע את שערו לבלונדיני, בעקבות התבטאותו של ראש העיר אנקרה שכינה את דוברת מחלקת המדינה האמריקאית "בלונדינית מטומטמת". באס העלה לאינסטגרם את התמונה שבה הבהיר באופן דיגיטלי את צבע שערו, הכהה בדרך כלל, בצירוף הכיתוב: "דיפלומטים אמריקאים: כולנו בלונדינים". 

ראש העיר של בירת טורקיה, מליה גקצ'ק, הואשם בימים האחרונים בצביעות לאחר שצייץ בטוויטר שורת התבטאויות סקסיטיות ואנטי-אמריקאיות נגד מארי הארף, דוברת מחלקת המדינה - בעוד שהוא עצמו הגיש מאות תביעות נגד אנשים שמתחו עליו ביקורת בטוויטר. 

עיתון טורקי הנחשב תומך בממשלה, ביקר את הארף על היותה "שקטה" ביחס למהומות בבולטימור, למרות ביקורת חוזרת ונשנית של ממשל אובמה נגד טורקיה במהלך ההפגנות בפארק גזי בקיץ 2013. לאחר פרסום הכתבה צייץ גוקצ'ק תמונה של שוטרים עוצרים מפגין בבולטימור, וכתב: "היכן את, בלונדינית מטומטמת, שהאשימה את משטרת טורקיה בשימוש בכוח בלתי מידתי?". הוא הוסיף לציוץ גם תמונה של הארף עצמה עם הכיתוב: "בואי בלונדינית, תעני עכשיו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ