300 יזידים הוצאו להורג על ידי דאעש בעיראק

לדברי גורמים יזידים ועיראקים רשמיים, היזידים שהוצאו להורג היו שבויים של המדינה האיסלאמית בצפון עיראק. שלשום דווח כי מנהיג הארגון אל-בגדאדי נותר משותק מתקיפה אמריקאית

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

כ–300 שבויים יזידים הוצאו להורג על ידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בתל עפר שממערב לעיר מוסול בצפון עיראק — כך דיווח אתמול (שבת) הבי־בי־סי. לדברי גורמים רשמיים עיראקים ויזידים, הארגון הקיצוני הרג כמה מאות שבויים.

סגן הנשיא העיראקי, אוסמה אל־נוג'איפי, אמר כי מעשי ההרג "ברבריים ונוראיים". בשנה שעברה נשבו אלפים מבני המיעוט היזידי במדינה, רבים מהם הוחזקו במוסול, מעוז המדינה האיסלאמית בצפון עיראק. מאות גברים נהרגו בעוד שהנשים היזידיות הוחזקו כשפחות מין. כתב בי־בי־סי במדינה דיווח כי עדיין לא ברור מדוע נרצחו השבויים ומדוע זה קרה דווקא עכשיו.

שלשום דיווח הגרדיאן כי מנהיג הארגון הקיצוני, אבו בכר אל־בגדאדי, נותר מוגבל ככל הנראה בעקבות פגיעה בעמוד השדרה ומטופל בידי שני רופאים שהגיעו ממעוז הארגון במוסול שבעיראק אל מקום המסתור שלו.

נשים יזידיות ששוחררו משבי ארגון המדינה האיסלאמית בעיראק, בחודש שעברצילום: רויטרס

כחודשיים לאחר שנפצע במתקפה אווירית שערכה ארצות הברית בצפון-מערב המדינה, אל-בגדאדי עדיין לא חזר לפקד על הארגון. שלושה מקורות המקורבים לארגון האיסלאמיסטי אישרו כי פציעתו עלולה לגרום לכך שלא יעמוד שוב בראשו. מקורות במוסול, שסירבו להזדהות, אמרו כי רדיולוגית מבית חולים מרכזי בעיר ומנתח טיפלו באל-בגדאדי. השניים, יחד עם בני משפחותיהם, נחשבים לתומכים נלהבים של הארגון.

לפי שעה, דאעש מונהג על ידי הבכיר אבו עלא אל-עפרי, שמונה לסגנו של אל-בגדאדי לאחר שקודמו בתפקיד נהרג במתקפה אווירית בשנה שעברה. הפרטים על מצבו של אל-בגדאדי החלו להתבהר לאחר שדווח כי נפצע קשה במתקפה אווירית שנערכה ב-18 במארס, שבה נהרגו שלושה בני אדם שנסעו יחד עמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ