נסראללה: המערכה בגבול סוריה - "צעד מתבקש כדי להגן על לבנון"

מזכ"ל חיזבאללה אמר שארגונו ייפעל נגד כוחות האופוזיציה באל-קלמון אך טרם החליט מתי, והדף את הדיווחים על התחזקות מתנגדי אסד: "שקר שנשמע כבר שנים"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס הערב (שלישי) למערכה בין כוחות משטר אסד לאופוזיציה הסורית בהרי אל־קלמון שבגבול סוריה-לבנון, ואמר כי הדבר הוא "צעד מתבקש כדי להגן על לבנון ואדמותיה מפני המיליציות החמושות. אנחנו יוצאים לקרב הזה כי המדינה הלבנונית לא מצליחה לבלום את החמושים". לדבריו, "אנחנו כחיזבאללה טרם פרסמנו מה התוכנית ומתי ההחלטה תצא לפועל, אבל נכון שאנחנו נערכים לכך ואין ספק שזה ייצא לפועל בזמן ובמקום שאנו נראה לנכון".

נסראללה, שנשא נאום בערוץ אל מנאר של חיזבאללה, דחה את הדיווחים לפיהם האופוזיציה הסורית מרחיבה את אזורי שליטתה. לדבריו, "אנחנו מתמודדים עם גל שמועות במסגרת המלחמה הפסיכולוגית נגד סוריה והחיזבאללה במיוחד אחרי השתלטות על אזור אידליב. אין שחר לשמועות על מה שקורה בסוריה ועל הטענות בעניין פינוי דמשק מצד הממשל ובני העדה העלאווית. כל מה שנאמר בהקשר הזה הוא שקר... כבר ארבע שנים אנו שומעים שקרים". הוא הוסיף: "אנחנו יצאנו להגן על סוריה והעם הסורי ונמשיך בכך בכל מחיר כי ההגנה על סוריה היא הגנה על כל האזור".

דברי נסראללה באים בתגובה לדיווחים ברשתות החברתיות ובאמצעי תקשורת מקומיים המזוהים עם מתנגדי המשטר, שכוחות האופוזיציה בסוריה מראים לאחרונה סימני התאוששות. על פי דיווחים מן השבועות האחרונים עולה כי כוחות האופוזיציה הרחיבו את אזורי השליטה שבידיהם, הידקו את הכתר על הבירה דמשק ופועלים להביא להכרעה צבאית בחודשים הקרובים. התפתחויות אלו באות לידי ביטוי בציטוטים המיוחסים לבכירים בצבא סוריה החופשי ובארגונים איסלאמיים הנתמכים על ידי טורקיה וכמה ממדינות המפרץ, בהן סעודיה וקטאר.

נסראללה נואם בבירות, בשנה שעברהצילום: אי־פי

בכירי האופוזיציה צוטטו בתקשורת המקומית בהתייחסם לקבלתו של סיוע לוגיסטי ונשק חדש שיאפשר להם להתמודד עם עליונותו האווירית של המשטר, היתרון הטכנולוגי של חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים. נשק זה עשוי להוות שובר שוויון בשדה הקרב, כך נטען. בשטח באים הדברים לידי ביטוי בשליטתם של כוחות האופוזיציה באזור אידליב, נסיונותיהם להשתלט על חאלב, והמערכה בהרי אל־קלמון בגבול סוריה. 

נסראללה התייחס בנאומו גם למלחמה בתימן ואמר כי "המלחמה נגד תימן שמובילות סעודיה ובנות בריתה נוחלת כישלון. המטרות שהציבו הסעודים לא הושגו והם מחפשים לרדת מהעץ". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ