חמאס: נדהמים מההחלטה להוציא להורג את מורסי

נשיא מצרים לשעבר הורשע בסיוע להברחת אסירים ביטחוניים, בהעברת מידע לחמאס ובפגיעה בביטחון המדינה. בכיר בארגון: אם המגעים עם חמאס הם עבירה, גם המשטר הנוכחי צריך להישפט

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ארגון הגיב בזעם על (שבת) להוציא להורג את הנשיא לשעבר . בארגון אמרו כי ההחלטה היא "עניין מצער שמכה את כולם בתדהמה".

מורסי הורשע בסיוע להברחת אסירים ביטחוניים, חלקם מהאחים המוסלמים וחמאס, בעת המהומות ששררו במדינה במהלך  נגד שלטונו של קודמו חוסני מובארק. מלבד זאת הורשע בהעברת מידע לחמאס ובפגיעה בביטחון המדינה. לטענת התביעה מדובר בתיקים מהחמורים שהיו במצרים בכל הנוגע לפגיעה בביטחון המדינה.

דובר חמאס בעזה, סאמי אבו זוהרי, אמר כי בארגון לא ייגררו אחרי הניסיונות לשרבב את התנועה לעניינים הפנימיים של מצרים. לדבריו, השימוש במונח "ריגול לטובת חמאס" הינו לא ראוי, ואם המגעים עם חמאס הם עבירה, אז המשטר הנוכחי צריך לעמוד למשפט, היות שמצרים ממשיכה במגעיה עם הארגון.

מורסי (מימין) נפגש בקהיר עם ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה, ב-2012צילום: אי־פי

אבו זוהרי ציין כי במהלך הפגישות שהתקיימו בין נציגי חמאס לבין גורמי מודיעין מצריים לא הוגשה שום ראיה ולא הועלתה אף טענה, לפיה גורמים בחמאס מתערבים בעניינים הפנימיים של מצרים. "אנחנו כבר רגילים להאשמות ללא בסיס", אמר הדובר.

עונש המוות נגזר על מורסי ועל 105 חברים נוספים בתנועת . גזר הדין, כמו בכל מקרי עונש המוות במצרים, יועבר לסמכות הדתית העליונה, המופתי הגדול, שימסור את חוות דעתו לפני שההוצאה להורג תוכל להתבצע. גם אם יאשר המופתי הגדול את גזרי הדין, יוכלו המורשעים לערער עליהם. תומכיו של מורסי אומרים כי מאחורי התיקים נגדו ישנם מניעים פוליטיים וניסיון להעניק כסות חוקית להפיכה, ודוחים את סמכות בית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ