נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק יעמוד למשפט חוזר בגין הרג מפגינים ב–2011

שופט קיבל את ערעור התביעה הציבורית על החלטה קודמת מנובמבר האחרון לסגור את התיק נגד הנשיא המודח בגין אותן האשמות. המשפט החוזר יתחיל ב–5 בנובמבר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק יעמוד בפעם השנייה למשפט חוזר בגין הרג מפגינים במהלך הפגנות האביב הערבי שהביאו להדחתו מהשלטון. כך הודיע היום (חמישי) בית המשפט הגבוה במצרים.

השופט קיבל את עמדת התובע הציבורי בערעור שהוגש על החלטה קודמת של בית המשפט שפסק בנובמבר האחרון לסגור את התיק נגד הנשיא מוברק באותן האשמות, שבגינן נידון בשנת 2012 למאסר עולם. בית המשפט קבע אז כי אין מקום לדון בתיק עקב "אי שלמות התביעה" וסירב להגיע להכרעה. גם יתר הנאשמים, שר הפנים לשעבר חביב אל־עדלי ושישה מיועציו, זוכו בנובמבר ממעורבות בהרג המפגינים.

לדברי השופט, המשפט החוזר יתבסס על אישומים שהוגשו נגד מובארק בגין כוונה להרוג מפגינים במהלך גל המחאה נגד משטרו ב-2011, בעיקר בכיכר תחריר שבמרכז קהיר. המשפט החוזר יתחיל ב-5 בנובמבר.

הנשיא לשעבר מובארק מנופף לתומכיו שחגגו לו יום הולדת 78 בחודש שעברצילום: אי־פי

בחודש שעבר הטיל בית משפט במדינה שלוש שנות מאסר ללא אפשרות חנינה על מובארק ועל שני בניו במשפט חוזר אחר שנערך לשלושה בגין מעשי שחיתות. המשטרה עצרה את השלושה מיד לאחר מתן גזר הדין, אולם על פי הערכות הם לא ישהו בכלא זמן רב מאחר שהזמן בו היו במעצר מאז ההתקוממות ב-2011 יקוזז מעונש המאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ