מכוניות של אנשי חמאס והג'יהאד האסלאמי התפוצצו בעזה

שני בני אדם נפגעו בפיצוץ שש מכוניות של אנשי עז-אדין אל-קסאם וגדודי אל-קודס במרכז העיר. אף ארגון לא לקח אחריות לאירוע. בחמאס האשימו בעבר את הרשות ואת דאעש בתקריות דומות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מכוניות של אנשי הזרועות הצבאיות של והג'יהאד האסלאמי התפוצצו הבוקר (ראשון) במרכז ושני בני אדם נפגעו – כך דווח בתקשורת הפלסטינית. הפצועים פונו לבית החולים שיפא. עד כה, אף ארגון לא לקח אחריות לאירוע, ומנגנוני הביטחון של חמאס פתחו בחקירה. גדודי אל-קסאם ומשרד הפנים של חמאס בעזה הודיעו כי הם אינם מקלים ראש באירוע וכי הארגון ירדוף את המבצעים עד ללכידתם. 

על פי הדיווח באתר ארסאלה המזוהה עם חמאס, מטענים שהונחו מתחת לארבע מכוניות של אנשי גדודי עז-אדין אל-קסאם ולשתיים של גדודי אל-קודס התפוצצו בשכונת שיח רדואן. מנגנוני הביטחון והמשטרה של חמאס בעזה סגרו את הזירות ומנעו מאנשים להתקרב. דובר משרד הפנים הפלסטיני, איאד אלבזם, אמר כי זה כשנה שמנגנוני הביטחון הפלסטיניים בעזה מתמודדים עם ניסיונות של גורמים שונים לפגוע ביציבות ובביטחון השוטף של האזרחים בעזה.

לפי גורמים בחמאס, בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי הפיצוץ, אך לדבריהם הפעולה משרתת את ישראל ואת הכיבוש. עם זאת, נבדקת מעורבותם של ארגון דאעש וארגונים סוררים אחרים - זאת בעקבות שחרור חלק מאנשי דאעש שהיו כלואים על ידי חמאס, לרגל הרמדאן.

אחת המכוניות שהתפוצצה בעזה, היוםצילום: אי־אף־פי

במקביל, גורמים ברצועה אמרו כי מדובר בפעולה מקצועית ושהמכוניות היו של מפקדי שטח בארגוני הטרור, ואין להוציא מכלל אפשרות שישראל היא שעומדת מאחורי הפעולה, בעיקר לאחר שחמאס הפיץ היום סרטון שמתעד את חדירת אנשיו למוצב ישראלי בעין השלושה בצוק איתן.

בשנה האחרונה היו כמה אירועים שבהם פוצצו כלי רכב של אנשי חמאס ובארגון הטילו אחריות על הרשות הפלסטינית ועל דאעש. בחודש שעבר פרסם חמאס סרטונים בהם נראו עצורים מודים כי קיבלו הוראות ממנגנוני הביטחון ברשות הפלסטינית לפוצץ כלי רכב בעזה במטרה לזרוע כאוס ברצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ