לפחות 65 צוערים נהרגו מפיצוץ משאית ממולכדת בבסיס משטרה בצפון לוב

מדובר בפיגוע הטרור הקשה ביותר בהיסטוריה של לוב. המשאית התפוצצה בשעה שבבסיס התאספו מאות חניכים. אף ארגון עדיין לא קיבל אחריות, אולם באזור פועלים לוחמים של דאעש

רויטרס וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס וגרדיאן

לפחות 65 צוערים נהרגו היום (חמישי) בפיצוץ משאית ממולכדת במרכז אימונים של המשטרה בעיר זליתן שבצפון מערב לוב. מדובר בפיגוע הטרור הקשה ביותר שידעה לוב. עדי ראייה מסרו כי בין הנפגעים בפיגוע ישנם גם אזרחים, חלקם נלקחו לבית חולים בעיר הסמוכה מיסרטה.

ראש העיר זליתן מיפתאח לחמאדי אמר כי המשאית התפוצצה במרכז הבסיס בשעה שבמקום התאספו מאות חניכים. אף ארגון עדיין לא קיבל על עצמו את האחריות לפיגוע, אולם לדברי הרשויות בצפון המדינה, שבו שולטת הממשלה המוכרת על ידי הקהילה הבינלאומית, באזור פועלים לוחמים של ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) שאף השתלט על העיר המרכזית סירט באזור. דאעש מנצל את התהו ובהו השורר בלוב מאז ההתקוממות ב–2011 שהביאה להדחתו של הרודן מועמר קדאפי כדי להרחיב את השפעתו במדינה. שליח האו"ם ללוב, מרטין קובלר, גינה את הפיגוע וקרא לכל הצדדים בלוב להתאחד במאבק נגד הטרור. 

ביום שני תקפו לוחמי ארגון המדינה האיסלמית מתקני נפט בצפון לוב, אך לדברי הצבא הם נהדפו. הארגון פוצץ מכונית תופת במחסום צבאי בכניסה לעיר א־סידרה, והרג שני חיילים, כך מסר קולונל בצבא הנאמן לממשלה בה מכירה הקהילה הבינלאומית.

זה כמה שבועות שהארגון מנסה להתקדם מזרחה מעיר החוף סירת שבשליטתו לעבר האזור העשיר בנפט, בו נמצאים נמלי נפט גדולים, כמו בא־סידרה ובראס לאנוף. בא־סידרה מצוי נמל הנפט הגדול ביותר במדינה. גורם רשמי מסר כי מכלית נפט של 420 אלף חביות בראס לאנוף עלתה באש במהלך העימותים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ