יותר מ-60 הרוגים בפיגוע התאבדות משולש של דאעש ברובע שיעי בדמשק

מכונית ממולכדת ושני מחבלים מתאבדים התפוצצו סמוך למסגד סיידה זיינאב, באזור בו פועלים צבא סוריה וכוחות חיזבאללה. 25 מההרוגים עם חברי מיליציות שיעיות מלאומים שונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתמונה נראית מכונית מפוחמת לאחר פיצוץ. היא מחוררת וללא חלונות
מכונית ממולכדת בדמשק. תמונת ארכיוןצילום: רויטרס

יותר מ-60 בני אדם נהרגו ו-110 נוספים נפצעו בפיגוע התאבדות משולש במרכז רובע שיעי היום בדמשק, כך נמסר ממשרד הפנים בסוריה. על פי דיווח בערוץ החדשות הלבנוני מאנאר, ההתקפה התרחשה ברובע סיידה זיינאב בבירת סוריה, סמוך למסגד שיעי מרכזי. רשת החדשות סי-אן-אן דיווחה כי באירוע התפוצצו מכונית ממולכדת וכן שני מחבלים מתאבדים. סוכנות הידיעות ד-פ-א דיווחה כי אחד הפיצוצים התרחש במחסום צבאי וכי  25 מההרוגים הם לוחמי מיליציות שיעיות מלאומים שונים.

זמן קצר לאחר שהתרחשו הפיצוצים בדמשק לקח ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) אחריות להתקפה. כמו כן שידרה הטלוויזיה הממלכתית תמונות של בניינים בוערים וחלקי מכוניות בשכונה.

סרטון שפורסם ברשתות החברתיות ומציע ככל הנראה את אתר הפיצוץ

בשנים הראשונות של מלחמת האזרחים בסוריה התחוללו קרבות קשים באזור מסגד סיידה זיינאב. עם זאת, צבא סוריה ומיליציות שאותן מוביל ארגון חיזבאללה הציבו מאז מחסומי דרכים באזור והאלימות באזור פחתה.

האזור המאוכלס בצפיפות בדרום דמשק משמש כאתר עלייה לרגל לשיעים מאיראן, לבנון וחלקים נוספים מהעולם המוסלמי. במסגד סיידה זיינאב שוכן קברה של בתו של עלי בן אבי טאלב, בן דודו של הנביא מוחמד, שבו רואים השיעים את יורשו החוקי של הנביא. מתנדבים שיעים רבים מעיראק ואיראן הלוחמים במדינה האיסלאמית בסוריה, אמרו כי הם מגיעים למדינה המזרח תיכונית כדי להגן על המסגד. 

ההתקפה בדמשק התרחשה בעוד נציגים של ממשלת סוריה וארגוני אופוזיציה נפגשים בז'נווה כחלק משיחות השלום הראשונות בתיווך האו"ם זה שנתיים. האו"ם הודיע כי מטרתו היא לקיים שיחות שיובילו להפסקת אש ולאחר מכן להסדר קבע למלחמה שגבתה את חייהם שיותר מ–250 בני אדם ועקירתם של כעשרה מיליון נוספים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ