איראן ביצעה ניסוי בטילים בליסטיים עליהם נכתב "ישראל צריכה להימחק"

בניסוי שני בתוך יומיים, שיגרה איראן טילים בליסטיים מצפון המדינה. לדברי בכיר במשמרות המהפכה הטילים תוכננו כך שיוכלו להכות ישירות "באויב הציוני"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

משמרות המהפכה של איראן ביצעו הבוקר (רביעי) ניסוי בשני טילים בליסטיים, השני ביומיים האחרונים, כך הודיעו סוכנויות הידיעות האיראניות פארס וטסנים, בהמשך לתרגיל הצבאי שעשוי לגרור תגובה דיפלומטית חריפה מארה"ב. שני הטילים, מדגם קאדר H, נורו במסגרת הניסוי בצפון איראן ופגעו במטרות בדרום מזרח המדינה, במרחק 1,400 ק"מ מנקודת השיגור. על פי הדיווח, על הטילים ששוגרו נכתב המשפט "ישראל צריכה להימחק".

מפקד סוללת טילים במשמרות המהפכה אמר היום כי הטילים הבליסטיים לטווח בינוני של איראן תוכננו כך שיהיו מסוגלים לפגוע בישראל. "הסיבה שיצרנו את הטילים שלנו כך שיגיעו למרחק של 2,000 ק"מ היא כדי שנוכל להכות באויב שלנו, המשטר הציוני, ממרחק בטוח", אמר המפקד, אמיר עלי חאג'יזדה, לסוכנות הידיעות איסנא.

שיגור הטילים הבליסטיים הבוקר, בצפון איראן

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות אירנא כי משמרות המהפכה של איראן ערכו ניסו אחר בשיגור טילים בליסטיים במדינה. לדבריה, הניסוי נועד "להדגים את כוח ההתרעה של איראן ואת יכולתה של הרפובליקה להתמודד עם כל איום על המהפכה האיסלאמית, המדינה ועצמאותה". לטענת טהראן, הרפובליקה האיסלאמית מחזיקה בטילי קרקע־קרקע המסוגלים לפגוע במטרות במרחק 2,000 קילומטר.

גורם אמריקאי בכיר אמר אתמול כי ארה"ב עוקבת מקרוב אחר הדיווחים לפיהם איראן ביצעה ניסוי טילים בליסטיים, ואם יתברר שהדבר נכון - וושינגטון "תנקוט בתגובה הראויה במועצת הביטחון". הגורם הוסיף כי הניסוי לא ייחשב כהפרה של הסכם הגרעין, אלא "אם יתקבלו ראיות חזקות לכך שהוא אינו עולה בקנה אחד עם החלטות האו"ם. יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, פול ראיין, אמר כי המחוקקים יפעלו להטלת עוד סנקציות על איראן בתגובה לניסוי.

לפני חודשיים הטיל הממשל האמריקאי סנקציות על עסקים ואישים שקשורים לתוכנית הטילים של איראן בעקבות ניסוי בטילים לטווח בינוני מדגם עימאד שערכה איראן באוקטובר 2015. אולם לדברי סגן מפקד משמרות המהפכה של איראן, חוסיין סלאמי, "הטילים ששוגרו היום הם התוצר של הסנקציות משום שהן רק סייעו לאיראן לפתח את תוכנית הטילים שלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ