גרדיאן

משטרת מצרים הודיעה כי כוחותיה ירו למוות בארבעה גברים האחראיים לרציחתו של סטודנט איטלקי בן 28 – הודעה שעוררה זעם בקרב אלו החושבים כי הראיות בתיק מצביעות על טיוח מעורבות הרשויות במות הצעיר. בהצהרה שנמסרה שלשום (חמישי) לגרדיאן, בכירים במצרים הודיעו כי המשטרה עלתה על עקבותיהם של ארבעה גברים "המתמחים בחיקוי שוטרים, חטיפת זרים וגניבת כספם", וכן כי " כל חברי הכנופיה נהרגו בחילופי אש עם כוחות המשטרה".

ג'וליו רג'ני נעלם ב-25 בינואר, וגופתו נמצאה בשלושה בפברואר על דרך בין קהיר לאלכסנדריה, כשעליה סימני עינויים. החבלות והכוויות על גופו התאימו באופיין לסימנים שמשאירות טכניקות העינויים של כוחות הביטחון במצרים, אך התביעה ומשרד המשפטים במדינה סירבו לתשאל את אנשי כוחות הביטחון במדינה בקשר למות הסטודנט.

על פי הרשויות במצרים, חברי הכנופיה האשמה במותו רג'ני מואשמים במספר גדול של מקרי גניבה מזרים. בהצהרה נמסר כי החיפוש בביתו של אחד מחברי הכנופיה גילה תיק אדום שבתוכו דגל איטליה, שהכיל את כרטיס האשראי של הסטודנט, הטלפון הסלולרי שלו וארנק חום שבו הדרכון של הסטודנט, וכן חפצים אישיים נוספים. משרד הפנים של איטליה צירף תמונות של מסמכי הזיהוי של רג'ני להצהרתו בנושא.

פוליטיקאים באיטליה הטילו מיד ספק בטענות מצרים. "אני מצטער, אני לא קונה את זה", צייץ ראש ממשלת איטליה לשעבר אנריקו לטה. חבר הפרלמנט פרנצ'סקו פררה מסר לסוכנות הידיעות אנסה כי טענותיה של מצרים מותירות יותר מדי שאלות ללא תשובות, וכי אל לממשלה במדינתו ליחס אמינות לטענות. חברה של רג'ני, פאז זאראטה, אמרה: "על פי מצרים, הכנופיה החזיקה ממש במקרה, חודשיים אחרי המעשה, בתיק של ג'וליו ובתעודות הזהות שלו שמורים במצב טוב ובמקום שניתן למצוא בקלות לאחר קרב יריות".

נסיבות מותו של רג'ני זעזעו רבים באיטליה. מצרים טענה שהיא חקרה את הנושא בשיתוף חוקרים מאיטליה, אך הנציגים האיטלקים ערכו חקירה מקבילה שכללה נתיחה נפרדת של הגופה. רג'ני, דוקטורנט מאוניברסיטת קיימברידג', נעלם בעת שערך עבודת מחקר על איגודים מקצועיים במצרים, נושא שנחשב לרגיש במצרים של אחרי מהפכת 2011.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ