צבא סוריה נערך לפרוץ למרכז ההיסטורי של תדמור שנכבש על ידי דאעש

לוחמי אסד צפויים להשתלט מחדש על העיר בתוך שעות. כוחות הנדסה פועלים לפרק מוקשים ומטענים רבים שפיזרו לוחמי דאעש בצירים המובילים אל העתיקות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צבא סוריה, בגיבוי לוחמי מיליציות הנאמנים לו, נערך להיכנס למרכז העיר העתיקה תדמור, אשר נכבש על ידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) במאי אשתקד. על פי ההערכות, לצבא סוריה נדרשות בין כמה שעות ליממה עד להשגת שליטה מלאה על מרכז העיר, שבה אתרי עתיקות רבים.

הטלוויזיה הסורית דיווחה על קרבות עזים בפאתי העיר וכי הצבא הסורי השתלט על שכונות ועיירות בפרבר של תדמור ועל הכביש הראשי המחבר בין העיר לבין מחוז א־רקה, שנחשב לבירתו של דאעש בסוריה.

לוחמי צבא סוריה סמוך למצודת תדמור, אתמולצילום: אי־אף־פי

סוכנות הידיעות הסורית סנא דיווחה כי כוחות הנדסה של הצבא הסורי פועלים לפירוק מוקשים ומטענים רבים שפיזרו לוחמי דאעש בצירים המובילים אל העיר. עוד דווח כי למרות החשש רוב העיר ההיסטורית והאתרים הארכיאולוגים נשמרו ולא נפגעו בלחימה. הארגון הסורי לזכויות אדם שנמנה עם האופוזיציה דיווח כי משפחות רבות, בהן של אנשי המדינה האיסלאמית, עזבו את העיר לאזור דיר א־זור.

לדברי הארגון, השתלטות מחדש על תדמור תהיה ההישג המשמעותי ביותר עבור צבא הנשיא בשאר אל־אסד מאז הודיעה רוסיה על הוצאת כוחותיה מהמדינה. הפסקת האש בין הממשלה בדמשק לארגוני מורדים מתונים, שנשמרת באופן יחסי ברחבי המדינה, אפשרה למשטר בסיוע חיל האוויר הרוסי להפנות את הכוח המרכזי למלחמה בדאעש. בכירים במשרד ההגנה הרוסי מסרו כי מטוסי קרב רוסיים ביצעו 41 תקיפות בתדמור ובסביבתה לפני כניסת הכוחות הנאמנים למשטר וכי התקיפה היא שלב ראשון לפני כיבוש א־רקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ