פניה של עיר מדממת: ילד בן 5 חולץ מהריסות תקיפה אווירית בחאלב

סרטון שהפיץ ארגון המתנגד למשטר אסד מתעד את הרגעים שאחרי הוצאת עומראן דאקנש ממבנה שהופצץ מהאוויר. דאקנש נלקח לבית חולים שהותקף גם הוא החודש ושוחרר לאחר זמן קצר

אל האנט, גרדיאן
אל האנט, גרדיאן

סרטון חדש שבו נראה ילד סורי שחולץ כשהוא פצוע מהריסות הפצצה אווירית בעיר חאלב פורסם הבוקר (חמישי) בכלי תקשורת בעולם והפנה שוב את תשומת הלב לקרבות שמתחוללים בעיר המפולגת. לפי הדיווחים, הילד הנראה בסרטון הוא עומראן דאקנש, בן 5, שנפצע בתקיפה צבאית שהתרחשה ככל הנראה אתמול בערב. הקרבות בחאלב החריפו מאוד בשבועות האחרונים וגבו את חייהם של מאות.

בסרטון נראה דאקנש מוצא מההריסות ומוכנס לאמבולנס כשהוא מדמם מפניו ומכוסה כולו באבק. הסרטון, שהופץ על ידי "מרכז התקשורת של חאלב", קבוצה המתנגדת למשטר הסורי ולנשיא בשאר אל-אסד, זכה מיד לרבבות שיתופים ברשתות החברתיות. התמונות אינן קלות לצפייה

רופא מקומי אמר לעיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי בתקיפה בשכונת קאטרג'י נפצעו עוד ארבעה ילדים, אשה ושני צעירים. לפי הדיווח, דאקנש נלקח לבית חולים M10 ושוחרר מאוחר יותר באותו לילה וכי בסך הכל הובאו לבית החולים באותו לילה 12 נערים וילדים מתחת לגיל 15.

חאלב מחולקת כבר כארבע שנים בין המורדים המתנגדים לשלטון אסד, לוחמי ארגון המדינה האיסלאמית ומיליציות קיצוניות אחרות, וכוחות המשטר שבדמשק. המורדים מחזיקים בחלקה המזרחי של העיר וכוחות אסד במערב. בשבוע שעבר הצליחה קואליציה של ארגוני מורדים מתונים ואיסלאמיים לפרוץ את המצור של כוחות אסד על אזורים הנמצאים בשליטתם.

בעיר מתרחשות תקיפות אוויריות הן של הצבא הסורי והן של רוסיה, שהצטרפה בשלהי השנה שעברה ללחימה במדינה. בית החולים M10 היה יעד לתקיפה בעצמו בראשית החודש. נציגים מצבאות רוסיה וארה"ב מנהלים בימים האחרונים מגעים בניסיון להביא להפסקת אש בעיר.

תגיות:

תגובות