ד-פ-א, אי-פי ו"הארץ"

משטרת טורקיה ערכה הלילה (שלישי) פשיטות באיסטנבול כחלק מהמצוד אחר המחבל שרצח 39 בני אדם בערב השנה האזרחית החדשה ונמלט. סוכנות הידיעות הפרטית דוגאן מסרה כי מסוקים הוזנקו לאוויר וכבישים נחסמו — אולם לא דווח על מעצרים.

 בביביסי דווח כי רעייתו של החשוד היא בין 12 העצורים ביומיים האחרונים. בנוסף, רשת NTV דיווחה כי שני זרים נעצרו בנמל התעופה אתאטורק, בהקשר לפיגוע, אולם זהותם לא פורסמה. 

סגן ראש ממשלת טורקיה, נומן קורטולמוס, אמר הלילה כי זוהו טביעות אצבע של החשוד. "הצעד הבא יהיה לנסות לזהותו במהירות האפשרית. אנחנו מקווים שלא רק נמצא את הטרוריסט, אלא גם את מקורביו, ואת האנשים שסייעו לו במועדון ומחוצה לו", צוטט קורטולמוס ברשת ביביסי.

בתקשורת הטורקית פורסם סרטון וידאו של החשוד, שנראה כי צילם בעצמו, אך לא ברור אם הוא צולם לפני או אחרי הפיגוע. על פי סוכנות הידיעות אי־פי, הוא צולם בכיכר טקסים. סרטון נוסף שהוצג מראה אותו מציג מסמכים מזהים לגורם מאחורי חלון זכוכית. כלי התקשורת לא הצליחו לאמת את הסרטון. 

העיתון ג'ומהורייט דיווח כי מנתיחה שלאחר המוות שבוצעה בקורבנות הפיגוע עולה כי רובם נורו מטווח אפס וכי היורה מיומן בשימוש בנשק. על פי הרשויות החשוד השאיר את הנשק במועדון וברח בלעדיו. על פי דיווח בסוכנות הידיעות אי-אף-פי הוא אומן בסוריה בתקיפה באזורים מיושבים.  בסוכנות הידיעות IHLAS, דווח כי החשוד הגיע עם אשתו ושני ילדיו לטורקיה ב-20 בנובמבר. 

ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) קיבל אחריות על הפיגוע, וטען כי המפקד אבו באכר אל־בגדאדי הורה עליו. סגן ראש הממשלה קורטולמוס הצהיר כי הפיגוע היה "מסר" נגד טורקיה, בעקבות תקיפותיה בסוריה, אך טען כי הוא לא ישפיע. היום הודיע צבא טורקיה כי 18 פעילי המדינה האיסלאמית נהרגו בעימותים בסוריה, ועוד 37 נפצעו.

הרשויות חושדות שמוצא היורה במדינה מרכז אסייאית – אוזבקיסטאן או קירגיזסטאן. כמו כן, נבדק החשד שהוא שייך לתא הטרור שביצע את הפיגוע בנמל התעופה אתאטורק ביוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ