16 אזרחים, 41 ג'יהאדיסטים וחייל אמריקאי נהרגו במבצע הקומנדו הראשון בעידן טראמפ

בכיר בארה"ב הכחיש כי אזרחים נהרגו בתקיפה של צוות שש של אריות הים, על אף שפעילים מקומיים העלו תצלומים של הרוגים לרשת, בהם בתו בת השמונה של מטיף הדת אנוואר עוולאקי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

41 פעילי ארגון אל-קאעדה, 16 אזרחים וחייל אחד מצבא ארה"ב נהרגו אתמול (שבת) בלילה בתקיפה אמריקאית במרכז תימן, כך על פי סוכנות הידיעות אי-אף-פי. על פי דיווחים מפי מקומיים, בתקיפה נהרגו גם נשים וילדים. הודעה שמסר הפנטגון מוקדם יותר מציבה את מניין ההרוגים על מספר נמוך יותר - 14 לוחמי אל-קאעדה. זהו מבצע הקומנדו הראשון שאושר על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

בכיר בארה"ב דחה את הדיווחים כי אזרחים נהרגו בתקיפה במרכז תימן, זאת על אף שפעילים מקומיים העלו לרשתות החברתיות תצלומים של אזרחים שנהרגו. כתב סוכנות הידיעות רויטרס דיווח כי בין ההרוגים נמצאת בתו בת השמונה של מטיף הדת הקיצוני אנוואר עוולאקי‎, ששמו נקשר בפיגועים ברחבי העולם. בנו בן ה-16 של המטיף, עבדול-רחמן, נהרג בשנת 2011 באותה תקיפה שבה נהרג אביו.

בכיר בצבא ארה"ב אמר כי טראמפ אישר את הפשיטה על מפקד אל־קאעדה, וכי הכוחות נתקלו באש בזמן הפשיטה בשעות השחר במחוז אל־ביידא. כמו כן, מהפנטגון נמסר כי חיילי קומנדו של צוות שש של אריות הים השתתפו בהתקפת הפתע. התקיפה הקרקעית נמשכה כשעה, ומטרתה היתה מפקדת אל־קאעדה בתימן. מומחים לטרור ראו בה יעד מספיק חשוב כדי להורות על תקיפה קרקעית במקום תקיפה אווירית, כך על פי בכיר בארה"ב. ראש הפיקוד המרכזי של ארה"ב, הגנרל ג'וזף ווטל, אמר לאחר מכן: "אנחנו עצובים מאוד בעקבות אובדן אחד מחיילי העלית של כוחותינו".

בהצהרת הממשל בארה"ב נאמר כי כלי טיס אמריקאי התרסק בתקיפה. אותו כלי טיס, מסוק, נשלח לפנות את החיילים שנפצעו, אך לא הצליח להמריא לאחר שירד אל הקרקע. הוא הושמד לאחר מכן בתקיפה אווירית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ