אסד לא נראה בציבור כמה ימים; דיווחים בסוריה שלקה בשבץ מוחי

מארמון הנשיאות בדמשק נמסר כי מדובר בשמועות זדוניות שמפיצים תומכי המורדים וכי אסד בריא ואף קיים היום פגישת עבודה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נשיא סוריה בשאר אל-אסד לא נראה בציבור בתקופה האחרונה, בסוריה נפוצו דיווחים לפיהם אסד לקה בשבץ מוחי ואושפז בבית חולים בדמשק בצורה דיסקרטית. הדיווחים על מצבו הרפואי הרופף של אסד החלו בסוף השבוע בהקלטות והודעות שהפיצו אנשי אופוזיציה, שטענו שהנשיא אושפז בבית החולים "אשאמי" בדמשק לאחר שלקה בשבץ מוחי.

בארמון הנשיאות פרסמו היום (שלישי) הכחשה גורפת וטענו שמדובר בשמועות זדוניות שפורסמו בכלי תקשורת הממומנים בידי מדינות התומכות בארגוני המורדים בסוריה. מאוחר יותר פרסם ארמון הנשיאות הודעה לפיה הנשיא אסד נפגש היום עם קבוצת תעשיינים בדמשק, ופרסם תמונה בה נראה אסד, אך לא ברור מתי צולמה התמונה.

ערוץ טלוויזיה המזוהה עם האופוזיציה שידר הקלטת שיחת טלפון בה נשמעת אשה שמזדהה כמזכירה בכירה בארמון הנשיאות משוחחת עם בכיר בבית החולים ומזהירה אותו לא למסור מידע על כך שהנשיא מאושפז בבית החולים. הבכיר נענה בחיוב לבקשה, אך לא מאשר בשיחה שהנשיא אכן מאושפז.

העיתונאי פייסל אל-קאסם מערוץ אל-ג'זירה הקטארי, המוכר כאחד ממובילי דעת הקהל נגד המשטר הסורי, טען שקיבל מידע מהימן לפיו אסד אכן לקה בשבץ מוחי, אך נמצא בהכרה. אל-קאסם קרא לאסד להופיע בפומבי ולהוכיח שהוא אכן בריא. אין זו הפעם הראשונה שבה מופצות שמועות על מצבו הרפואי של אסד או על ניסיונות להתנקש בחייו, אולם עד כה כולם התבררו כלא נכונים.

פגישתו של אסד עם התעשיינים בדמשק, שהופצה היוםצילום: sana

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ