סגנו של מנהיג ארגון אל-קאעדה נהרג בתקיפת מל"ט בסוריה

אבו אל-חייר אל-מסרי נהרג בתקיפה שבוצעה ע"י מל"ט אמריקאי במחוז אידליב. ברית ארגוני המורדים, חייאת תחריר א-שאם, הודיע כי אל-מסרי נהרג ב"התקפה של הקואליציה הצלבנית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הארגון הסורי לזכויות אדם העוקב אחר קורבנות הלחימה דיווח היום (שני) כי אבו אל-חייר אל-מסרי, סגן מנהיג ארגון אל-קאעדה איימן א-זואהירי, נהרג בתקיפת מל"ט באידליב שבצפון מערב סוריה. לפי הארגון, מל"ט אמריקאי הוא שביצע את התקיפה סמוך למחנה צבאי באל-מסטום בפרברי מחוז אידליב.

ארגון המורדים הקיצוני, חייאת תחריר א-שאם, פרסם הודעה בה נאמר כי אל-מסרי נהרג ב"התקפה של הקואליציה הצלבנית". חייאת תחריר א-שאם הינה קואליציה חדשה של ארגונים בסוריה, בהובלת חזית פתח א-שאם שהתפלגה מזרוע אל-קאעדה בסוריה, ג'בהת א-נוסרה.

בחודשיים האחרונים ביצעה הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארה"ב כמה תקיפות מל"טים ותקיפות אוויריות נגד מפקדים בכירים בארגון אל-קאעדה במיוחד במחוז אידליב.

מוקדם יותר החודש נהרג מפקד בכיר אחר באל-קאעדה, אבו האני אל-מסרי, בסדרה של תקיפות אוויריות בסוריה. לפי הודעת משרד ההגנה האמריקאי, התקיפות אירעו סמוך לאידליב ב-3 וב-4 לפברואר ונהרגו בהן 11 פעילים באל-קאעדה בסך הכל. לאל-מסרי היו גם כן קשרים לאיימן א-זואהירי ולמנהיג לשעבר אוסמה בן לאדן.

בחודש שעבר הודיע הפנטגון כי יותר ממאה לוחמי אל־קאעדה נהרגו בתקיפה אווירית אמריקאית על מחנה אימונים בסוריה. "חיסול המחנה פוגע באימונים של חברי הארגון, ומונע מארגונים איסלאמיים קיצוניים ומארגוני אופוזיציה סוריים להצטרף לאל־קאעדה או לשתף אתו פעולה", אמר דובר הפנטגון, ג'ף דיוויס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ