רוצח שבע התלמידות בנהריים שוחרר מהכלא לאחר 20 שנה

אחמד דקאמסה ריצה מאסר בכלא הירדני בגין רצח התלמידות מבית שמש ב-1997. לפני כחודש אמר שהוא שמח מאוד לקראת שחרורו ומודה למי שתמך בו

ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
רויטרס

רוצח שבע התלמידות הישראליות בנהריים לפני עשרים שנה שוחרר הלילה (ראשון) מהכלא אחרי שסיים לרצות את עונשו. לפי בני משפחתו של אחמד דקאמסה, הוא בביתו בירדן בכפר אבדר שבצפון המדינה.

בני משפחתו של דקאמסה ציינו כי הוא היה אמור להשתחרר מחר. הם סיפרו כי השלטונות החליטו לשחררו בשעת לילה מאוחרת היום על מנת למנוע חגיגות וקבלת פנים גדולה עבורו. למרות זאת, עם קבלת המידע על שחרורו התאספו ליד ביתו מאות אנשים וחגגו את שחרורו.

לפני כחודש, אמר דקאסמה שהוא שמח מאוד ומודה לכל מי שתמך בו וקרא לשחרורו. הוא הסביר כי בשבועות האחרונים הועבר לאגף עם תנאים טובים יותר, לאחר שבילה את רוב תקופת מאסרו בהפרדה ובידוד. 
דקאמסה בביתו:

ביולי 1997 הרכב של חמישה שופטים צבאיים ירדנים הרשיע את דקאמסה, שהיה אז חייל, בירי על קבוצת תלמידות מבית שמש ורצח שבע מהן, לפני שחיילים תפסו אותו ומיהרו לעזור לקורבנות. המקרה התרחש ב-13 במארס אותה שנה, כשהתלמידות היו בטיול. דקאמסה היה מקבל עונש מוות אבל הרכב השופטים קבע שהוא לא יציב נפשית. במקומו הוא נשפט למאסר עולם, הנמשך 20 שנה לפי החוק הירדני.

כמה ימים אחרי הירי, המלך חוסיין התנצל אישית על המקרה, וביקר את משפחות התלמידות שנרצחו. דקאמסה הפך לגיבור תנועת אופוזיציה חזקה במדינה שהתנגדה להסכם השלום עם ישראל, שנחתם שלוש שנים קודם לכן.

חברי פרלמנט רבים פעלו לשחרורו, בממלכה שבה רבים רואים בישראל כוח כובש שגירש את הפלסטינים מאדמתם. ב-2011 הצטרף לקריאות שר המשפטים הירדני דאז חוסיין מג'אלי, שהיה עורך דינו של דקאמסה במשפטו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ