דיווחים סותרים על תקיפה בכלור במחוז חאמה בסוריה

פעילים חברתיים דיווחו כי כוחות הנשיא אסד השליכו פצצות חבית עם גז כלור על תושבים בכפר א-לטאמינה. על פי דיווחים נוספים אין נפגעים וייתכן כי העננים הצהובים שנצפו הם ענני אבק

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיירה חאן שיחון, אתמול
"הארץ"

פעילים חברתיים העבירו היום (חמישי) דיווחים סותרים על תקיפה כימית נוספת במחוז חאמה במערב סוריה. על פי חלק מהדיווחים, כוחות הנשיא בשאר אל-אסד השליכו פצצות חבית מלאות בגז כימי ממסוקים. עוד דווח כי כי בניגוד להתקפה לפני יומיים במחוז אידליב, בהתקפה היום על הכפר א-לטאמינה‎ השתמשו התוקפים בכלור, שפחות קטלני מגז סארין. עם זאת, כתב האתר סטוריפול ציין תושבי הכפר לא מדווחים על נפגעים וייתכן כי העננים שצולמו הם ענני אבק.

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה אתמול דיון חירום בתקיפה הכימית שהרגה בעיירה חאן שיחון במחוז אידליב, שבה נהרגו יותר ממאה בני אדם. עם זאת, אותו דיון ננעל בלי להצביע על טיוטת החלטה המגנה את אותה תקיפה. זמן קצר לפני פתיחת הדיון במועצת הביטחון הודיעה רוסיה כי היא מתנגדת לטיוטת ההחלטה המגנה את התקיפה. דוברת משרד החוץ של רוסיה, מריה זחרובה, אמרה כי טיוטת ההצעה מאשימה את הממשלה הסורית בהתקפה ללא כל מודיעין אמין. זחרובה האשימה המערב בהצגת "מופע פוליטי" ואמרה כי ייתכן כי התצלומים והסרטונים שפורסמו על ידי עובדי סיוע באתר ההתקפה זויפו. סרטון שפורסם היום ברשת, שנטען כי מציג עשן צהוב לאחר התקיפה היום:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ