מניין ההרוגים בפיגוע בפאתי חאלב עלה ל-126, בהם עשרות ילדים

על פי התקשורת בסוריה, מחבל במכונית ממולכדת פגע בשיירת אוטובוסים של מפונים שיעים, שהמתינו בכניסה לעיר. אף ארגון לא לקח אחריות להתקפה

רויטרס וד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס שנפגע בפיצוץ בפאתי חאלב, היום
אוטובוס שנפגע בפיצוץ בפאתי חאלב, היוםצילום: AMMAR ABDULLAH/רויטרס

מספר ההרוגים בפיגוע אתמול (שבת) בשיירת אוטובוסים של מפונים שיעים בפאתי חאלב עלה ללפחות 126, שבהם 68 ילדים, כך הודיע הארגון הסורי לזכויות אדם. עוד מסר הארגון כי מספר ההרוגים צפוי לעלות.

פעילי סיוע סורים אמרו כי הם פינו לפחות מאה גופות מאתר הפיגוע, שכוון נגד שיירת אוטובוסים שהובילו תושבים שיעים. הם המתינו בנקודת מעבר בין שטחי המורדים לשטחי משטר הנשיא בשאר אל-אסד כחלק מעסקת חילופי אוכולסייה בין הצדדים.

רוב ההרוגים הם תושבי הכפרים פועה ואל-כפרייה במחוז אידליב. עם זאת, בפיצוץ נהרגו גם לוחמים מכוחות המורדים ששמרו על שיירת האוטובוסים. אף ארגון לא לקח עד כה אחריות להתקפה, שעל פי כלי תקשורת התומכים באסד בוצעה על ידי מחבל מתאבד במכונית ממולכדת.

בשיירת האוטובוסים היו לפחות 5,000 בני אדם, שבהם אזרחים וכמה מאות לוחמים התומכים במשטר אסד. הובטח להם מעבר בטוח מחוץ לשני כפרים שיעיים שהיו תחת מצור מצד כוחות המורדים. היום לפחות 3,000 בני אדם צפויים להתפנות מהאזור. 

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש קרא לכל הצדדים לאפשר את המשך הפינוי בשלום. עם זאת, האו"ם אינו מפקח על התהליך שתואם בין כוחות המורדים לכוחות המשטר. בסך הכל, 30 אלף בני אדם צפויים לחצות את הקווים בין שטחים בשליטת המשטר ובשליטת המורדים בחודשיים הקרובים. יש הסבורים שמדובר בחלק מהמקרים בעקירה בכוח לפי השתייכות פוליטית ודתית.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ