מנגנוני הביטחון בלבנון: עצרנו אזרח עיראק שריגל עבור ישראל

מינהלת הביטחון הכללי דיווחה שהאיש הודה שגויס ע"י איש מודיעין ישראלי ממשרד הביטחון והתבקש לאסוף מידע על צבא לבנון. לפי הדיווח, הוא ניסה לקשר בין אחיו למפעיל כדי לאסוף מידע גם בעיראק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות הביטחון של לבנון בביירות, לפני חודשיים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מינהלת הביטחון הכללי בלבנון הודיעה היום (שבת) כי כוחות הביטחון עצרו אזרח עיראק באשמת ריגול עבור ישראל. לפי המינהלת, האיש הודה בחקירתו שגויס על ידי גורם במשרד הביטחון של ישראל.

מנגנוני הביטחון במדינה אמרו כי האיש, שהוצג בתור מ"י, נעצר במסגרת המאבק בריגול של ישראל בשטח לבנון והפעילות לפירוק תשתיות הריגול שלה. לפי הדיווח, מ"י הודה בחקירתו שהוא גויס על ידי איש מודיעין ישראלי מאחת היחידות במשרד הביטחון, שפעילותה ממוקדת במדינות ערב וכוללת התנקשויות ואימון לוחמים. עוד נמסר כי המפעיל הישראלי ביקש מהאיש לספק לו מידע על צבא לבנון ועל אישים במדינה, זאת בנוסף לניסיונותיו להקים רשת ריגול בתוך לבנון. מנגנוני הביטחון דיווחו כי הנאשם יצר קשר עם אחיו בעיראק וחיבר אותו עם מפעילו הישראלי, במטרה לאסוף מידע על פעילות הנוגעת לשלטונות עיראק.

בדיווח אמרו מנגנוני הביטחון כי האיש הובא בפני שופט וחקירתו נמשכת, במטרה לעצור אנשים ששיתפו עמו פעולה. לא נמסרו פרטים אודות האיש, עיסוקו ומידת הנגישות שלו למידע בלבנון.

דברי המינהלת זכו להבלטה בכמה כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה, כולל בערוץ אל-מנאר של הארגון. בחיזבאללה וברשויות הביטחון בלבנון מקפידים לדווח על מעצרים מסוג זה, אם כי היקף הדיווחים על מעצרים דומים הצטמצם מאוד בשנים האחרונות. כך, למשל, ב- 2009 דווח בלבנון על מעצרים רבים, ועל פירוק של רשת ריגול ישראלית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ