אל-ג'זירה: אנו נתונים תחת התקפת סייבר נרחבת

בטוויטר של הרשת הקטארית נכתב כי היא נתונה תחת תקיפת "בכל המערכות, האתרים והרשתות החברתיות". אתר משרד הספורט של סעודיה הותקף על ידי האקרים מאיראן

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
רויטרס ו"הארץ"

רשת אל-ג'זירה דיווחה בערב (חמישי) כי מתנהלת נגדה תקיפת סייבר נרחבת, עם זאת כל העמודים עדיין פעילים. בצויץ בטוויטר של הרשת נכתב כי התקיפה פוגעת "בכל המערכות, האתרים והרשתות החברתיות שלנו". על פי הדיווח של אל ג'זירה, "הניסיונות הללו מתגברים בעוצמתם והם לובשים צורות שונות. עם זאת, הפלטפורמות לא נפרצו".

מוקדם יותר, אתר משרד הספורט של סעודיה הותקף על ידי האקרים. על פי חלק מהדיווחים האקרים ממוצא איראני עומדים מאחורי תקיפה זו. 

אל-ג'זירה
אל-ג'זירהצילום: NASEEM ZEITOON/רויטרס

הדיווח ברשת הקטארית לא מסר פרטים נוספים על אופי המתקפה, אבל סביר להניח שמדובר במתקפות DDoS (מניעת שירות מבוזרת), שנועדו להביא להשבתה והפלה של שירותים. הן בדרך כלל מבוצעות באמצעות מה שמכונה בוטנטים - רשתות של מחשבים של משתמשים תמימים, שנדבקו בווירוס וכעת משמשים האקרים למטרות שונות, כמו הפצת תוכנות זדוניות, ספאם, או כאמור הפלת אתרים

מתקפות DDoS הן כלי עתיק במונחים של עולם האינטרנט ולא דורש בהכרח תחכום גדול או יכולות טכניות מתקדמות. עם זאת, גם הן זכו לגרסאות ושכלולים רבים במרוצת השנים. ההתייחסות של אל ג'זירה לצורות שונות של מתקפה עשויות להתייחס לשיטות שונות לביצוע מתקפות מהסוג הזה, ואכן קיימות צורות רבות להביא להשבתה של אתרים ותוכנות ברשת במתקפות מהסוג הזה. חלקן מיועדות להביא להשבתה של שרתים ואתרים על ידי הצפה של התעבורה, בעוד שאחרות מנצלות חולשות ביישומים שפועלים על גבי הרשת כדי להביא להשבתתם וכך לפגוע באתרים. 

בשנה שעברה עלתה לכותרות בוטנט בשם מיראי שהצליחה לייצר מתקפות חסרות תקדים בעוצמתן בזכות העובדה שהשתלטה לא על מחשבים, אלא על מצלמות רשת וגאדג'טים בלתי מוגנים שונים המחוברים לרשת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ