המשבר במפרץ: 59 אנשים המקושרים לקטאר הוכרזו כפעילי טרור

כמה ימים לאחר שניתקו קשרים עם קטאר, מנו סעודיה, מצרים, בחריין ואיחוד הנסיכויות 12 ארגונים נוספים כישויות טרור המקבלות ממנה תמיכה. דוחא: "טענות חסרות בסיס"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

סעודיה, איחוד הנסיכויות, מצרים ובחריין פרסמו היום (שישי) רשימה של 59 אנשים שאותם הגדירו כטרוריסטים המקבלים מימון מקטאר. המדינות, שהודיעו השבוע על ניתוק קשריהן עם דוחא, מנו 12 ארגונים נוספים והכריזו עליהן כישויות טרור המקבלות ממנה תמיכה.

ברשימה שפרסמה סוכנות הידיעות הסעודית מופיע גם המנהיג הרוחני של האחים המוסלמים יוסף אל-קרדאווי וכן עמותות צדקה הממומנות בידי קטאר. עוד מופיעים ברשימה 18 אזרחי קטאר, בהם בעלי הון, אנשי עסקים, פוליטיקאים ובכירים במשפחה השולטת; ארבעה אזרחי לוב; ו-26 אזרחים מצריים.

מלך סעודיה סלמן ומלך בחריין אל-חליפה בסעודיה, שלשום

הרשימה כוללת גם מיליציות שיעיות בבחריין שנטען כי הן קשורות לאיראן וכן שלושה אזרחים כוויתים, שני ירדנים, שני בחריינים, אזרח אחד מתימן ואזרח נוסף מאיחוד הנסיכויות.

ממשלת קטאר מסרה בתגובה כי ההצהרה המשותפת של המדינות מחזקת את העובדה כי מדובר ב"טענות חסרות בסיס". "עמדתנו בנושא הלחימה בטרור חזקה יותר מזו של רבים מהחותמים על ההצהרה המשותפת – עובדה שמחבריה התעלמו ממנה בנוחות", נמסר מדוחא.

ארבע המדינות הודיעו בתחילת השבוע על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם קטאר, בשל מה שהגדירו כתמיכתה בטרור. ההודעות על המהלך מגיעות לאחר שבעת האחרונה שרר מתח רב בין המדינות הסוניות לקטאר על רקע התקרבותה לאיראן. מאוחר יותר הודיעו גם תימן והמלדיביים כי הן מנתקות את קשריהן עם קטאר. ממשרד החוץ הקטארי נמסר כי הצעדים שננקטו אינם מוסברים או מוצדקים ומהווים הפרה של הריבונות שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ