צבא סוריה הודיע כי השתלט על אזור הגבול עם עיראק, לראשונה מאז 2015

ההגעה לגבול מהווה התקדמות משמעותית של הצבא הסורי ומצמצמת את השליטה של דאעש באזור. לפי האופוזיציה הסורית, כוחות המשטר עדיין רחוקים עשרות קילומטרים משם

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צבא סוריה הודיע היום (שבת) כי כוחותיו הגיעו לגבול סוריה-עיראק, לראשונה מאז 2015. לפי ההודעה הסורית, הכוחות הגיעו עד לצפון מזרח אל-תנף והשתלטו על מספר מוקדים אסטרטגיים בעומק המדבר הסורי. ההגעה עד לגבול מהווה התקדמות משמעותית של הצבא הסורי, שכן היא מצמצמת את השטח שנתון לשליטת דאעש באזור.

בהודעה ששודרה בטלוויזיה הסורית ובסוכנות הרשמית "סאנא" נמסר כי הגעת הכוחות לגבול העיראקי מהווה תפנית אסטרטגית במלחמה נגד הטרור, ובסיס ליציאה להמשך הפעולות הצבאיות לאורך הגבול עם עיראק. זאת, במטרה לחסום את דרכי האספקה של דאעש והכוחות המסונפים אליו, ולהדק את המצור עליהם.

סרטון של צבא סוריה המתעד את כוחותיו באזור הגבול

מהאופוזיציה הסורית נמסר כי הכוחות הסורים נמצאים עדיין במרחק של כמה עשרות קילומטרים מהגבול, אך הודו כי כוחות המשטר ממשיכים בניסיונות להתקדם עד לגבול העיראקי.

המאבק על האזור הגבול עשוי להיות בעל משמעות אסטרטגית רבה, שכן ששליטה סורית מלאה עליו תיצור מסדרון יבשתי עד לאיראן, שתוכל לשנע את כוחותיה עד לסוריה ולחופי המזרח התיכון. באזור הגבול פועלים גם כוחות הקואליציה נגד דאע"ש, הזוכים לתמיכה אווירית אמריקאית, המנסים להקים אזור בטוח בשליטת הכוחות המזוהים עם האופוזיציה, בראשם צבא סוריה החופשי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ