שר החוץ של קטאר: חמאס הוא ארגון התנגדות לגיטימי

בראיון לכלי תקשורת ברוסיה אמר מוחמד אל ת'אני כי מדינות ערב והמפרץ מתנגדות להגדרת חמאס כארגון טרור, אך הצהיר כי ממשלת קטאר לא תומכת בו נקודתית, אלא באינטרסים הפלסטיניים

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר החוץ של קטאר מוחמד אל ת'אני, היום בראיון
שר החוץ של קטאר מוחמד אל ת'אני, היום בראיוןצילום: מתוך Youtube

שר החוץ הקטארי מוחמד אל ת'אני אמר היום (שבת) כי חמאס הוא ארגון התנגדות לגיטימי ולא ארגון טרור. אל ת'אני, המבקר ברוסיה, אמר לערוץ הרוסי RT המשדר בערבית כי מדינות ערב ומדינות המפרץ מתנגדות לעמדה האמריקאית המגדירה את חמאס כארגון טרור, והזכיר כי חמאס לא נכלל ברשימת ארגוני הטרור.

אל ת'אני הוסיף כי ממשלתו תומכת בעם הפלסטיני בכלל, ולא באופן נקודתי בחמאס. הוא הדגיש את שיתוף הפעולה שמתקיים גם עם הרשות הפלסטינית, ואמר כי מבחינת קטאר, חמאס ופתח הם שני פלגים מרכזיים בזירה הפוליטית הפלסטינית. הוא הדגיש כי הנוכחות של נציגי החמאס בדוחא היא נציגות פוליטית בלבד. "קטאר אחראית כלפי שותפיה הבינלאומיים לפעול לטובת האינטרס הפלסטיני, וזו פעולה שקופה, שכולם יודעים עליה. יש מפקדות של חמאס ופתח בקטאר, ואנחנו פועלים לטובת האינטרסים האלו", אמר. 

בחמאס בירכו על דברי אל ת'אני ובתגובה קצרה של דובר הארגון נמסר כי דברים אלו משקפים את העקרונות והערכים שמאפיינים מדינה כמו קטאר, שזוכה לכבוד והערכה. במקביל, בחמאס אישרו כי משלחת בכירה של הארגון בראשות יחיא סנואר הגיעה לקהיר דרך מעבר רפיח לפגישות עם בכירים מצרים, בדגש על גורמי מודיעין וביטחון.

לפי דיווח באתרים המזוהים עם החמאס, בפגישות יעלו כמה נושאים הנוגעים לסוגיות הביטחון בגבול המשותף בין הרצועה לסיני ולהקלת המצור על מעבר רפיח. בחמאס הגדירו את הפגישות עד כה כחיוביות וכהמשך למגעים שהתקיימו מול מצרים במהלך השנה האחרונה.

בשבוע שעבר הכריזו סעודיה, מצרים איחוד הנסיכויות ובחריין כי הן מנתקות את הקשרים הדיפלומטיים עם קטאר, בשל מה שהגדירו כתמיכתה בטרור. ביום שישי פרסמו המדינות רשימה של 59 אנשים שאותם הגדירו כטרוריסטים המקבלים מימון מקטאר, ומנו 12 ארגונים נוספים שהכריזו כישויות טרור המקבלות ממנה תמיכה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ