חיזבאללה: החל פינוי המורדים והפליטים הסורים האחרונים בלבנון

כ-300 מורדים וכמה אלפי פליטים יוחזרו לסוריה. הפינוי הושג במסגרת הסכם כניעה של המורדים עם ארגון חיזבאללה. צבא לבנון נערך לתקוף את כיסי ההתנגדות האחרונים שנותרו בשטחו - בשליטת דאעש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוחם חיזבאללה סמוך לאוטובוסים שהגיעו לפנות את הפליטים מערסאל, אתמול

ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דיווח היום (שני) על פינוי קבוצת מורדים ופליטים סורים מלבנון בחזרה לשטח סוריה. כ-300 מורדים מארגון סראיה אהל א-שאם ו-3,000 פליטים כבר החלו לעזוב את לבנון במסגרת הסכם שהביא לסיום התקפה של חיזבאללה על עמדות המורדים באזור בחודש שעבר.

לפי אל-מנאר, שיירה של 40 אוטובוסים עושה דרכה לכיוון הגבול עם סוריה. יציאתם מותירה את השטח שבשליטת פעילים מארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) כמעוז המורדים האחרון בלבנון, הסמוך לעיירה הלבנונית ערסאל, שבה מתגוררים עשרות אלפי פליטים.

העברת המורדים והפליטים, שמצטרפת ליציאתם מוקדם יותר החודש של לוחמים מג'בהת א-נוסרה ופליטים נוספים, מזכירה הסכמים דומים שהושגו בתוך סוריה במסגרתם הסכים המשטר בדמשק להעביר מורדים ואזרחים למעוזי המורדים בצפון המדינה.

ביום שישי, הודיע עבאס אברהים, בכיר ביטחוני בלבנון המפקח על יישום ההסכמים, כי האזרחים יפונו מערסאל לאסל אל-וורד, הנמצא בשטח סוריה ובשליטת צבא הנשיא בשאר אל-אסד. המורדים ובני משפחותיהם יפונו לאזור אחר. ארגון חיזבאללה, אחד מבעלי בריתו של אסד, דיווח בשבוע שעבר כי הם יועברו לעיירה א-רוחייבה באזור קלמון.

בחודש שעבר הצליחו לוחמי חיזבאללה להכניע את המורדים במעוזם בלבנון, סמוך לגבול, ואילצו את פעילי ג'בהת א-נוסרה המסונף לאל-קאעדה, לעזוב את האזור. כ-7,000 פליטים גורשו יחד איתם לצפון סוריה. צבא לבנון נערך בקרוב לתקוף כיסי התנגדות שנותרו בשטח המדינה ומוחזקים בידי ארגון המדינה האיסלאמית, במטרה לשים קץ למאבק שנמשך זה כמה שנים נגד ארגוני חמושים שנכנסו ללבנון מסוריה והשתלטו על שטחים מסביב לעיירה ערסאל.

מאז פרצה מלחמת האזרחים בסוריה, מצאו יותר ממיליון פליטים סורים מקלט בלבנון – כרבע מסך האוכלוסייה במדינה. באחרונה הגביר חיזבאללה את הקריאות לממשלת לבנון לנהל משא ומתן עם דמשק להחזרת הפליטים למולדתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ