כלי הרכב החדש של שוטרי דובאי: אופנוע מעופף

המשטרה בנסיכות החלה בניסויים לשילוב כלי הרכב המעופף העתידני, שמונע על ידי ארבעה מדחפים ומסוגל להגיע למהירות של כ-50 קמ"ש. הם מקווים להכניס אותם לשירות בעוד כשנתיים

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
האופנוע המרחף בתערוכה ברוסיה, בשנה שעברה
האופנוע המרחף בתערוכה ברוסיה, בשנה שעברהצילום: בלומברג
הארץ

משטרה דובאי החלה בניסויים לשילוב אופנוע מעופף בצי כלי הרכב שלה למשימות של שיטור תנועה - כך פרסם היום (חמישי) ביזנס אינסיידר. לפי הפרסום, החופש מתלות בתנועה בכבישים תאפשר לשוטר המעופף לכסות שטח גדול, וכן להגיע במהירות וללא הפרעה לתאונות ומקרי חירום.

האופנוע, מדגם Scorpion-3 של חברת Hoversurf הרוסית, מונע באמצעות ארבעה מדחפים חשמליים ומסוגל להגיע למהירות של כ-50 קמ"ש. יש לו מקום לרוכב/טייס בודד ששוקל עד 120 ק"ג, והוא מסוגל לרחף במשך 30 עד 40 דקות. הרוכב יושב בתנוחה דמויית-אופנוע ושולט בו באמצעות שתי ידיות שליטה, כמו במטוסי קרב.

משטרת דובאי תבחן את האופנועים המעופפים העתידניים במשך שנתיים לפחות, לפני שתחל להכניס אותם לשירות מבצעי. עם זאת, היא תגביל תחילה את גובה מעופם לשישה מטרים מעל האדמה, אך עשויה להקל על המגבלה הזו בעתיד.

בסרטון התדמית שפרסמה החברה ומשטרת דובאי לא ציינו, מן הסתם, את הסכנה העיקרית שבאופנוע המעופף: להביהם של ארבעת המדחפים, שנמצאים סמוך מאוד לגפיו של הרוכב/טייס. כמו כן, על המפעיל יהיה להיזהר מאוד בהנחתת כלי הטיס במקומות הומים, מאותה סיבה. יש להניח שאנשים הולכים לאבד את הראש מהדבר הזה, אך יש לקוות שלא תרתי משמע.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ