האם האמיר של דובאי מחזיק את בתו הנסיכה כלואה בבידוד?

לטיפה בינת-מוחמד אל-מכתום, אחת מבנותיו של שליט דובאי, ניסתה לברוח מאיחוד האמירויות במארס, אך נתפסה בלב ים והוחזרה למשפחתה. חבריה לא שמעו ממנה מאז

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בינת-מוחמד אל-מכתום בסרטון שבו הסבירה את כוונתה לברוח מהמדינה, במארס 2018
גרדיאן

אחת מבנותיו של שליט דובאי השייח מוחמד בן-ראשד אל-מכתום נעלמה. ארגון משמר זכויות האדם אמר כי השלטון לא מוסר היכן נמצאת לטיפה בינת-מוחמד אל-מכתום, ועובדה זאת "יכולה להיחשב חטיפה, עקב ראיות שמצביעות על כך שנראתה לאחרונה כשהרשויות של האמירויות עצרו אותה". החששות לשלומה גברו בעקבות דיווחים על כך שהוחזרה לביתה בניגוד לרצונה לאחר שברחה מאיחוד האמירויות במארס. 

לטיפה הופיעה בסרטון במארס שבו הודיעה כי היא מתכוונת לברוח מהמדינה. העזיבה היתה לדבריה "תחילתה של לקיחת שליטה על החיים שלי, על החירות שלי". בסרטון הסבירה כי אחותה הבוגרת שמסה ניסתה גם היא לברוח ב-2000 כשהיתה בחופשה בבריטניה.

הסרטון שפרסמה לטיפה במארס

לטיפה הצליחה לברוח מדובאי בעזרת חברים על יאכטה, אך כלי השיט נתפס ב-4 במארס במרחק של פחות מ-80 קילומטרים מחופי הודו. על פי אחת מחברותיה שנכחו על היאכטה, אזרחית פינית בשם טיינה יואהיאינן, משמר החופים ההודי השתתף בפשיטה על היאכטה בתיאום עם איחוד האמירויות.

באפריל דווח כי לטיפה "הושבה" לאיחוד האמירויות. הרשויות באמירויות לא סיפקו תגובה כשנשאלו על האירוע, אך מקור המקורב לממשלה בדובאי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "לטיפה בטוחה עם משפחתה".

משמר זכויות האדם ציטט שניים מחבריה של לטיפה שאמרו שלא ראו אותה או שמעו ממנה כבר חודשיים. "הרשויות של איחוד האמירויות חייבות לחשוף היכן לטיפה, לאמת את מצבה, ולהרשות לה ליצור קשר עם העולם החיצון", אמרה האחראית למזרח התיכון במשמר זכויות האדם, שרה ליאה ויטסון. "אם היא במעצר, צריך לתת לה את כל הזכויות המגיעות לאנשים במעצר - ובכלל זה שישפוט אותה שופט בלתי תלוי", הסבירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ