הארץ

פעילת זכויות אדם מצרית נעצרה אתמול (שישי) ע"י המשטרה בקהיר לאחר שהעלתה לפייסבוק סרטון ובו היא משתפת את הצופים בהטרדות המיניות שחוותה ברחוב במצרים וביקרה את הממשלה על יחסה לתופעה. ארגון אמנסטי אינטרנשיונל הגדיר את מעצרה של אמאל פתי כ"שפל חדש" במצב המתדרדר של זכויות האדם במדינה.

פתי נעצרה אתמול לפנות בוקר עם בעלה מוחמד לופטי, מנהל של ארגון מרכזי לזכויות אדם וחוקר לשעבר באמנסטי אינטרנשיונל, ובנם בן השלוש. המשטרה בקהיר פשטה על בית המשפחה בעיר באמצע הלילה ולקחה את השלושה לתחנת המשטרה. שלוש שעות לאחר מעצרם, השוטרים אישרו ללופטי ולילד לחזור לביתם, אך פתי נשארה במעצר עד היום. לפי הודעת המשטרה, היא תישאר במעצר עד להבאתה לדיון בפני שופט. 

פעילת זכויות האדם אמאל פתי

פתי העלתה את הסרטון לעמוד הפייסבוק שלה ביום רביעי השבוע, ובו סיפרה על הטרדות מיניות במצרים ועל חוסר היכולת של הממשלה להתמודד עם התופעה. בסרטון בן ה-12 דקות, היא גם ביקרה את יחס הממשלה בקהיר לזכויות אדם, והדגישה את מצבם הבעייתי של השירותים החברתיים במדינה. למחרת, כלי תקשורת המצדדים בממשלה וכאלה שנשלטים על ידיה תקפו את פתי וטענו שהעליבה את מצרים ואת מוסדותיה, ומאז, מקבלת פתי איומים והטרדות ברשתות החברתיות. 

"אמאל העבירה ביקורת על הממשלה במצרים ועל חוסר יכולתה להגן על נשות המדינה, ומעצרה מדגיש עד כמה המצב במצרים התדרדר", אמרה נג'יה בונאים, מנהלת אמנסטי אינטרנשיונל בצפון אפריקה, "אלו זמנים אפלים במצרים, כשהרשויות עסוקות במעצר של נשים שמתלוננות על הטרדה מינית במקום להתמודד עם תופעת המטרידים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ