דיווח: פיצוצים נשמעו ליד מתקן ביטחוני של הכוחות האיראניים דרומית לדמשק

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

פיצוצים עזים נשמעו היום (שני) לפנות בוקר דרומית לדמשק, באזור שבו ממוקם מתקן ביטחוני המשמש את הכוחות האיראניים בסוריה, כך דיווחה רשת סקי ניוז בערבית.

טרם התבררו פרטי הפיצוץ הנוכחי, אולם בעבר דווח על שורת תקיפות שיוחסה לישראל במטרה למנוע את ההתבססות האיראנית בסוריה. צה"ל קיבל אחריות על חלק מהתקיפות לפני כשבועיים, בהן התקיפה בשדה התעופה T-4 של חיל האוויר הסורי.

הבסיסיים האיראניים בסוריה

ישראל תקפה את בסיס T-4 לאחר שאיראן העבירה אליו טילי קרקע-אוויר שמגיעים לטווח של 110 ק"מ. לאחר תקיפה זו צה"ל תקף עוד כמה פעמים בסוריה מכיוון שהאיראנים החלו לשנע את הטילים למקומות מסתור שונים.

בנוסף, מטוסי חיל האוויר תקפו לפני כשבועיים עשרות מטרות איראניות בסוריה, בהן אתרי מודיעין איראניים, מחנות צבאיים ומחסני נשק. מצה"ל נמסר אז כי מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של ישראל בסוריה מזה עשורים. התקיפה בוצעה בעקבות ירי של כ-20 רקטות משטח סוריה לעבר מוצבי צה"ל ברמת הגולן. המבצע האיראני כשל: ארבע רקטות חדרו לשטח ישראל ויורטו על ידי מערכות ההגנה של צה"ל, השאר נחתו בשטח סוריה. לא היו נפגעים מהירי בישראל ולא נגרם כל נזק. בצה"ל הטילו את האחריות לירי על אנשי גיס קודס של משמרות המהפכה האיראניים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ