סעודיה הנפיקה לראשונה רישיונות נהיגה לנשים

עשר נשים שמחזיקות ברישיונות נהיגה בינלאומיים קיבלו רישיונות גם בארצן. בשבוע הבא יונפקו עוד 2,000 רישיונות לנשים. ביטול האיסור על נהיגת נשים, בהוראת המלך סלמאן, ייכנס לתוקף החודש

אי-פי וד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת מעשר הנשים שקיבלו רישיון נהיגה בריאד, היום
אי-פי וד-פ-א

סעודיה הנפיקה היום (שני) לראשונה רישיונות נהיגה לעשר נשים, לקראת ביטול איסור הנהיגה שהוטל על נשים במדינה, שייכנס לתוקפו ב-24 ביוני. עם זאת, הצעד המפתיע ננקט בזמן שבכלא עדיין עצורות כמה נשים שפעלו למען מטרה זו. סעודיה היתה המדינה היחידה בעולם שאסרה עד כה על נשים לנהוג.

ממשלת סעודיה פרסמה הודעה לפיה עשר נשים קיבלו היום רישיונות במשרד התחבורה בבירה ריאד. כתבים זרים לא נכחו באירוע ההיסטורי. הנשים ערכו מבחן נהיגה קצר לפני שקיבלו את הרישיונות, אף שכבר יש להן רישיונות נהיגה במדינות אחרות, בהן בריטניה, לבנון וקנדה. לפי משרד ההסברה הסעודי, בשבוע הבא צפויות הרשויות להנפיק כ-2,000 רישיונות נוספים לנשים.

אולם על השמחה מעיבה העובדה כי בבית כלא בסעודיה עדיין יושבות ארבע נשים, ממובילות המאבק למען ביטול האיסור על נהיגת נשים במדינה. בנוסף, הארבע עדיין צפויות לעמוד למשפט. בעשרות השנים שהאיסור היה בתוקף נעצרו נשים רבות שנאבקו למען הסרתו, בין השאר במפגני כוח במהלכם נהגו בפומבי בכבישי הממלכה,  והן שוחררו רק אחרי שחתמו על הצהרה כי הן לא ינהגו שוב.

בחודש ספטמבר האחרון חתם המלך סלמאן על צו שמאשר לנשים לנהוג במדינה. זאת, בתגובה לשורה של מאבקים שיזמו נשים סעודיות וארגוני זכויות בינלאומיים למען הסרת האיסור, שתואר כסמל לדיכוי. ההחלטה לבטל את האיסור על נהיגת נשים הינה חלק משורה של צעדים שנקטה הממלכה ביוזמת יורש העצר הפופולרי והצעיר מוחמד בן סלמאן. בן סלמאן הצהיר זה מכבר כי מטרתו היא לפתוח את המדינה למשקיעים זרים ולהפחית את התלות שלה ברווחי נפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ