בחברת התעופה אמירייטס עוברים לחלונות וירטואליים

מצלמות מיוחדות מתעדות מה קורה מחוץ למטוס ומשדרות לחלונות החדשים. אבל כרגע הם מותקנים רק במחלקה הראשונה במטוסי הבואינג 777 של החברה מדובאי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בואינג 777 של אמירייטס איירליינס
בואינג 777 של אמירייטס איירליינסצילום: מתוך עמוד הטוויטר/ Emirates Airline

חלון או מעבר? זה כנראה לא ממש יהיה משנה בעתיד, כאשר באמירייטס איירליינס שבסיסה בדובאי, התחילו להחליף את החלונות הרגילים במטוסים בחלונות וירטואליים. החברה השיקה תאי מחלקה ראשונה חדשים בהם הותקנו חלונות וירטואליים שהחליפו את החלונות הרגילים ומקרינים צילומים מחוץ למטוס באמצעות מצלמות מיוחדות שהותקנו על גוף כלי הטיס. כך דיווח האתר Fast Company.

בחברת התעופה אומרים כי "החלונות הווירטואליים סוללים את הדרך להוצאת כל החלונות הרגילים ממטוסי העתיד". מתברר שזה לא רק גימיק וסילוק החלונות הרגילים יהפוך את המטוסים לקלים יותר, מהירים יותר ויותר חסכוניים בדלק. מצד שני, עדיין לא ברור איך יצליח צוות המטוס לראות מה קורה בחוץ במצבי חירום (זאת הסיבה אגב, שהדיילות והדיילים עוברים לאורך המטוס לפני נחיתה ומוודאים שהווילונות מורמים).

טיסה במחלקה הראשונה בבואינג 777 של אמירייטס

החלונות הווירטואלים נמצאים כרגע בתאי המחלקה הראשונה של במטוסי הנוסעים החדשים מדגם בואינג 777-300 של אמירייטס. בחברה הכריזו כבר בשנה שעברה על מעבר לחלונות וירטואליים במחלקות הראשונות, זאת כדי לוודא שלכל תא במחלקה יש חלון, גם לאלה במרכז המטוס. כל תא כזה מכיל שלושה לוחות שהותקנו על קירותיו, ונראים כמו חלונות המטוס הרגילים, אולם למעשה עם מסכים בעלי רזולוציה גבוהה אשר מראים תמונות שמצולמות מחוץ למטוס ומוזרמות פנימה. למרות שעולה החשש לתחושת קלאוסטרופוביה בתאים החדשים, רוב הביקורות שפורסמו עד כה די חיוביות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ