האופוזיציה בטורקיה מערערת על תוצאות הבחירות ומכנה אותן מזויפות

היריב המרכזי של ארדואן וגוף עצמאי שספר את הקולות אמרו כי הנשיא זכה ל-10% פחות ממה שמעניקות לו התוצאות הרשמיות. בכיר באופוזיציה: "זה כאילו אנחנו צופים בתוצאות ממדינה אחרת"

ד-פ-א והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אינג'ה מחוץ לקלפי, הבוקר
ד-פ-א והארץ

גופי אופוזיציה בטורקיה טוענים הערב (ראשון) כי התוצאות שמפרסמת ועדת הבחירות המרכזית, המעניקות ניצחון לנשיא רג'פ טייפ ארדואן בבחירות לנשיאות, מזויפות. המפלגה הרפובליקאית (CHP), שמועמדה מוהרם אינג'ה הוא היריב המרכזי של ארדואן, מסרה כי אין הלימה בין התוצאות שפורסמו בסוכנות הידיעות הרשמית אנאדולו לבין התוצאות שדווחו בקלפיות. גם גוף עצמאי שספר את הקולות בקלפיות דיווח על תוצאה שונה. 

"התוצאות בבחירות ברורות", אמר דובר מפלגת האופוזיציה CHP בולנט טזקאן, "אינג'ה ינצח. ארדואן לא קיבל מעל 48% מהקולות". לדברי טזקאן, המפלגה ספרה 10,000 קלפיות, ומהן עולה כי הנשיא ארדואן זכה ב-46% מהקולות, ולא 56% כפי שפורסם בתוצאות הרשמיות. "סוכנות הידיעות אנאדולו מבצעת מניפולציות", הוסיף אינג'ה בטוויטר, "התוצאות החלקיות מציגות רק את הקלפיות שבהן ניצח ארדואן. אל תתייאשו". 

הבחירות בטורקיה סיקור נרחב: טורקיה מחכה לקולות הצעירים // צבי בראלארדואן עשה את שלו, עכשיו תורה של טורקיהגם אם יזכה בנשיאות בבחירות ביום ראשון, האתגר מחכה לארדואן בפרלמנט // צבי בראל; שאלות ותשובות: האם הכיסא של ארדואן מתנדנד?

ברשת BBC הטורקית פורסמו ההבדלים בין התוצאות שעליהן דיווחה אנאדולו לבין תוצאות הגוף העצמאי "בחירות הוגנות" (Fair Elections). לאחר ספירת 60% מהקולות דיווחה הסוכנות הרשמית על 58% תמיכה בארדואן, ואילו הגוף העצמאי דיווח על 48% בלבד. 

"זה כאילו אנחנו צופים בתוצאות במדינה אחרת", תיאר בכיר באופוזיציה את ההבדלים בתוצאות לעיתונאי סלים סזק. ההבדל משמעותי, שכן אם יקבל ארדואן פחות מ-50% מהקולות, הוא ייאלץ להתמודד בסיבוב הצבעה נוסף מול יריבו החזק ביותר - אינג'ה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ